Už v 50. a 60. rokoch 20. storočia propagoval americký výrobca hodiniek Timex svoje produkty tak, aby v potencionálnych záujemcoch vyvolal pocit, že sú veľmi odolné. Dnes ide touto cestou spoločnosť Apple. Najobľúbenejšie inteligentné hodinky na svete, Apple Watch, sa objavili v televíznej reklame, v ktorej sa stretli s pomerne drsným zaobchádzaním.

Reklama má názov „Hard Knocks“ (Tvrdé údery) a trvá 1 minútu a 38 sekúnd. Pre americkú televíziu bude pravdepodobne zostrihaná do dvoch verzií, 60-sekundovej a 30-sekundovej, no na internete si ju ale môžete pozrieť celú naraz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch budú monitorovať príznaky Parkinsonovej choroby. Funkcia je už vo vývoji

Aká je teda odolnosť hodiniek Apple Watch? V jednom z príkladov sa pri pokutovom kope vo futbalovom zápase stane, že lopta letiaca rýchlosťou približne 70 km/h narazí do hodiniek Apple Watch, ktoré má hráč nasadené na zápästí.

Ďalej je vidieť, ako šéfkuchára, ktorý na sporáku varí niečo chutné, obklopujú plamene a neďaleko od neho sú hodinky Apple Watch, ktorých časovač odpočítava čas do podávania večere.

https://youtu.be/naXsHs4ykJc

Najodolnejšie Apple Watch v histórii? 

Apple Watch Series 7 zo zadnej strany, kde sú senzory. Hodinky majú hnedý kožený remienok
Zdroj: Unsplash / Omar Al Ghosson

Vydarený je tiež záber, v ktorom dieťa hodí hodinky Apple Watch do toalety, a hoci spoločnosť Apple neukazuje následky žiadnej z týchto udalostí, reklama má viesť k záveru, že hodinky dokážu prežiť ktorýkoľvek z týchto nárazov bez vážnejšieho poškodenia. Slogan, ktorý vám utkvie v pamäti, hovorí: „Najodolnejšie Apple Watch v histórii“.

Je zaujímavé, že Apple označuje hodinky Apple Watch Series 7 za najodolnejšie, keďže sú po konštrukčnej stránke veľmi podobné, ako Apple Watch Series 4, Series 5, Series 6 a rovnako aj SE.

Apple Watch Series 7 na vankúšiku so zeleným koženým remienkom
Zdroj: Unsplash / Omar Al Ghosson

Ich hlavným benefitom ale môže byť zvýšená ochrana proti prachu IP6X, proti vode WR50 a takisto špeciálne sklo, ktoré je promované ako najpevnejšie v histórii.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Rozbiť by sa teda nemalo dať tak jednoducho, ako na niektorých predchádzajúcich generáciách. A ako iste tušíte, prípadný servis takéhoto poškodenia môže byť veľmi problematický a finančne nákladný.

Apple Watch Series 8 Explorer Edition posunú odolnosť na novú úroveň 

Do pozornosti tiež dáme, že už tento rok by mohli prísť na trh ešte odolnejšie Apple Watch Series 8 s prívlastkom Explorer Edition. Toto zariadenie bude vyrobené zo špeciálnych materiálov a po vizuálnej stránke by malo pripomínať napríklad hodinky Casio G-Shock.

Apple Watch Series 8 Explorer Edition budú určené pre ľudí vykonávajúcich extrémne športy, ale taktiež pre tých, ktorí majú zamestnanie, kde sa stretávajú s tvrdým zachádzaním a vyžadujú zvýšenú odolnosť (napríklad na stavbe, v horách a podobne).

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -