Ako uvádza PhoneArena, Apple už má najpredávanejší smartfón, tablet, bezdrôtové slúchadlá a inteligentný reproduktor za 1. štvrťrok 2022. Nové údaje však teraz odhaľujú, že spoločnosť obsadila prvé miesto aj na lukratívnom trhu s inteligentnými hodinkami.

Analytik Francisco Jeronimo sa podelil o malú infografiku o najpopulárnejších inteligentných hodinkách na svete v prvom štvrťroku tohto roka a nikoho neprekvapí, že Apple absolútne ovládol celý rebríček.

Apple Watch Series 7, najdrahšie inteligentné hodinky tejto značky so štartovacou cenou 429,00 € na slovenskom trhu, sa stali najpredávanejšími inteligentnými hodinkami na svete v období od januára do marca 2022.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá unboxing Apple Watch Series 7 Hermes za 1 859,00 €

Pôvodne sa špekulovalo, že Apple s týmto modelom zakopne. V porovnaní s predošlými Apple Watch Series 6 totiž priniesol len veľmi málo inovácií.

Ako však naznačuje zoznam najpredávanejších inteligentných hodiniek, nezdá sa, že by táto nedostatočná zmena bránila dopytu. Pozícia spoločnosti Apple na trhu so smart hodinkami je v skutočnosti naďalej veľmi pevná a hlavne silná.

Apple Watch SE sú úspešné aj napriek vyššiemu veku

Apple Watch SEDruhými najobľúbenejšími inteligentnými hodinkami na svete sa v rovnakom období stali Apple Watch SE, ktorých recenziu si môžete prečítať tu. Tie sa pritom rýchlo blížia ku svojmu druhému výročiu od predstavenia. Hlavný predajný aspekt, ktorý udržiava záujem zákazníkov o tento model, je samozrejme cena. Tá na Slovensku štartuje od 299,00 €.

Dostupnejšie Apple Watch ponúkajú nádherný dizajn hodiniek Apple Watch Series 4-6, ale bez niektorých prémiových funkcií, ako je podpora EKG či sledovanie okysličovania krvi. To ale väčšine menej náročným záujemcom nevadí. Aj preto sú tak obľúbené.

Prekvapivo sa darí aj Apple Watch Series 3. Apple pri nich ale pomaly ukončuje podporu

Apple Watch Series 3
Zdroj: Unsplash / Raagesh C

Kým Apple Watch Series 7 a Apple Watch Watch SE sa podieľali na väčšine predaja inteligentných hodiniek od spoločnosti Apple, lacnejšie Apple Watch Series 3 nakoniec pomohli posunúť trhový podiel značky na vynikajúcich 51,2 % (Q1 2022).

Hodinky Apple Watch Series 3 sa predávajú na Slovensku za cenu od 219,00 € a pôvodne boli uvedené na trh už v roku 2017. Skutočnosť, že sú takmer päť rokov staré, znamená, že by si ich používatelia už v najbližšom období kupovať nemali. Lepšia bude investícia do vyššie opisovaných Apple Watch SE.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Séria 3 sa preukázateľne blíži ku koncu svojej životnosti. Napriek tomu, že sa stále predáva, spoločnosť Apple pre ňu neposkytne podporu operačného systému, ktorý bude novší ako watchOS 8. To znamená, že v septembri skoro určite skončí.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -