Spoločnosť Apple je najväčší výrobca bezdrôtových hodiniek na svete. Zaujímavé na Apple Watch je ale to, že tieto zariadenia vyzerajú už od roku 2018 (model Series 4) viac-menej rovnako. Minimálne v oblasti tvaru sa prakticky vôbec nezmenili a ak je niečo iné, tak sú to len tenšie rámiky okolo displeja. To by sa však mohlo v roku 2024 konečne zmeniť.

Viacero únikov nám už celé mesiace avizuje, že spoločnosť Apple chystá výročné Apple Watch X, ktoré budú predstavené presne desať rokov po prvej generácii. Pamätníci vedia, že výrobca nám ju odhalil na rovnakom evente v roku 2014, ako iPhone 6 / 6 Plus – vtedy revolučné smartfóny s väčšími displejmi. Pri tejto príležitosti by sme sa mali konečne dočkať aj značne upraveného dizajnu pre budúce Apple Watch X.

Takto by mohli vyzerať Apple Watch X

Apple Watch X
Čistý a elegantný dizajn v užšom tele a s väčším displejom. Aj takto by mohli vyzerať Apple Watch X (Foto: Concept Central)

Hoci podrobnosti o tom, ako presne majú Apple Watch X vyzerať sú v tejto chvíli zahalené rúškom tajomstva, šikovný dizajnér, ktorý vystupuje na sociálnej sieti X pod účtom Concept Central nám teraz ukázal svoju víziu. A veru, že sa je na čo pozerať.

Zariadenie v jeho podaní pôsobí stále ako Apple Watch, avšak v omnoho elegantnejšom a decentnejšom šate. Zariadenie má v rámci tohto konceptu užší rám, no príde nám, že aj väčší displej s ešte tenšími okrajmi displeja.

Taktiež je tu bočné tlačidlo – pravdepodobne Action Button či reproduktory, ktoré využívajú rovnaké otvory, s akými sme sa už stretli na Apple Watch Ultra.

Apple Watch X
Autor konceptu sa niektorými detailmi inšpiroval aj z Apple Watch Ultra (Foto: Concept Central)

Jednou zo zmien, o ktorej leakeri už dlhšie hovoria má byť prepracovanie upínacieho systému na vymeniteľné remienky, ktorý by mal po novom fungovať na jednoduchom princípe magnetov.

Hoci sami nevieme, na čo meniť niečo, čo roky funguje, v Apple na to možno majú iný názor. Súčasný systém so zasúvateľnými drážkami je podľa všetkého príliš náročný na priestor, ktorého je v Apple Watch vždy málo.

Práve touto elegantnou zmenou by Apple teoreticky mohol zlepšiť výdrž batérie, či do Apple Watch X vložiť ďalšie užitočné technológie, ktoré sa do aktuálnych Apple Watch Series 9 jednoducho nezmestia.

V prípade konceptu však Concept Central použil klasický upínací mechanizmus a my sme naklonení teórii, že by to bolo lepšie riešenie aj v realite.

Apple Watch X
V jednoduchosti je krása. Platí to aj pre upínací mechanizmus pre remienky, ktorý by si Apple Watch X pokojne mohli nechať. Nikomu by to nevadilo (Foto: Concept Central)

Aspoň by sme si po výbere Apple Watch X nemuseli znova kupovať „tony“ nového príslušenstva, aby bolo kompatibilné len s týmto modelom. Uvidíme, ako to vo finále dopadne.

Pozrite si video a napíšte nám do komentára na sociálnych sieťach, ako na vás takáto vizualizácia Apple Watch X pôsobila. Chceli by ste takéto hodinky, alebo sa vám viac páčia aktuálne modely Apple Watch. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Apple Watch aplikácie, ktoré musíš mať aj ty!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -