Už dlhšiu dobu sa šepká o tom, že spoločnosť Apple v roku 2024 predstaví kompletne redizajnované inteligentné hodinky Apple Watch X, pričom pôjde o výročný model ku oslave desiateho roka od predstavenia tohto zariadenia. V kuloároch sa hovorí, že by sme sa mohli dočkať hranatejších tvarov hliníkového šasi.

No a presne toho sa teraz chopili tvorcovia z webu Wordsmattr.io, ktorí vytvorili skutočne revolučne pôsobiaci koncept. Hodinky Apple Watch doslova prepracovali od základov a vo výsledku vznikol produkt, ktorým by Apple určite dobil trh. Pomohli by tomu technológie ale aj jedinečné tvary.

Tvorcovia sa podľa vlastných slov inšpirovali viac, ako tridsiatimi únikmi, ktoré opisujú možný vizuál a tiež funkcie Apple Watch X. Zároveň chceli vytvoriť niečo, čo tu doposiaľ ešte nebolo a my si myslíme, že sa im to podarilo.

Apple Watch X
Zdroj: Wordsmattr.io

Na koncepte je samozrejme cítiť, že do toho vložili aj trochu seba, no vo výsledku to vôbec nevadí, nakoľko realistické vizualizácie pôsobia, ako by šlo o skutočné Apple Watch. Vyzerá to naozaj super.

Spomeňme napríklad prítomnosť skenera odtlačkov prstov, ktorý bol ukrytý do bočnej časti digitálnej korunky. Dnes sa Apple Watch odomykajú cez číselný kód. Aj keď majú malý displej, ľahko sa vyťukáva no povedzme si na rovinu, že priloženie prsta na digitálnu korunku by bolo predsa komfortnejšie a určite aj rýchlejšie.

Apple Watch X
Zdroj: Wordsmattr.io

Oveľa väčšou zaujímavosťou je však použitie prednej Face Time kamery. Za celých 10 rokov od predstavenia prvých Apple Watch sme o podobných ambíciách zo strany spoločnosti Apple počuli už niekoľkokrát, no výrobca túto myšlienku nikdy nedotiahol do úspešného konca.

Apple Watch X
Zdroj: Wordsmattr.io

Zrejme nechcel výrezom pre prednú kameru kaziť celkovú estetiku zariadenia a hlavne predpokladal, že takéto vylepšenie nikto v praxi nevyužije.

Doba sa však posunula, technológie pokročili a výkon Apple Watch by mal stačiť na to, aby bolo možné cez hodinky uskutočniť Face Time hovor.

Apple Watch X
Zdroj: Wordsmattr.io

Navyše to ani nevyzerá tak tragicky a snímač vyrezaný do vrchnej časti displeja prekrýva len malú časť zobrazovacej jednotky.

Ak však máme povedať pravdu, toto vylepšenie od Apple Watch X v roku 2024 nečakáme, takže ak sa vám to páči, budete naň musieť počkať možno do niektorej z ďalších generácií.

Apple Watch X
Zdroj: Wordsmattr.io

Nový koncept však naopak ukazuje zaujímavé riešenie meranie krvného tlaku, ktorým by mali byť podľa únikov vybavené Apple Watch X. Hoci je zrejmé, že senzory na túto vychytávku budú umiestnené v spodnej časti hodiniek tak, ako oxymeter či snímač srdcového tepu, tvorcovia konceptu na to išli trochu inou cestou.

Prečítajte si tiež  Prečo sa nám iPhone 11 Pro v novej farbe "Midnight Green" páči najviac?

Pre zariadenie pripravili špeciálny remienok, ktorý má vo svojej spodnej časti malý okrúhly snímač na zachytávanie vysokých, alebo naopak príliš nízkych hodnôt krvného tlaku. Akonáhle by tento snímač odhalil anomáliu, Apple Watch X by používateľa upozornili a ten by mohol zájsť za svojim lekárom, ktorý by ho vyšetril.

Apple Watch X
Zdroj: Wordsmattr.io

Riešenie, ktoré môžete vidieť na obrázku vyššie je samozrejme nereálne a úplne zbytočné, nakoľko toto isté zvládnu Apple Watch aj nezávisle na tom, aký bude používateľ vlastniť remienok.

Na druhej strane to je ale zaujímavá vízia toho, ako by sa dala dodatočnou senzorovou výbavou zvýšiť presnosť merania. Navyše by mohlo ísť o externé príslušenstvo, ktoré by si používateľ musel kúpiť za príplatok.

Na záver sa môžete pozrieť ešte na dva nádherné rendery Apple Watch X, ktoré vyzerajú v takomto prevedení skutočne atraktívne. Ak by Apple predstavil hodinky s takto prepracovaným dizajnom a aspoň jednou z vyššie vymenovaných funkcií, asi by sme dlho neváhali. A čo vy? O svoje poznatky sa s nami podeľte v komentároch na sociálnych sieťach!

Apple Watch X
Zdroj: Wordsmattr.io
Apple Watch X
Zdroj: Wordsmattr.io

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -