Nosenie hodiniek Apple Watch sa mužovi z Kalifornie skutočne oplatilo. Pomocou nich sa mu totiž podarilo privolať pomoc počas života ohrozujúceho zranenia. Polícia v Hermosa Beach, v kalifornskom okrese Los Angeles prišla na miesto nehody na avízo funkcie, ktorú spoločnosť Apple predstavila ešte pred niekoľkými rokmi. Téme sa venoval portál 9to5mac.

Prečítajte si tiež  Apple chystá nový základný MacBook. Bude mať poriadny výkon no za to slabší displej

Podľa dostupných informácií policajti reagovali na volanie na číslo 911, ktoré prišlo z hodiniek Apple Watch. Keď hodinky zistia pád, automaticky sa spustí 60-sekundové odpočítavanie.Ak je majiteľ po páde v poriadku, odpočítavanie môže zastaviť skôr, ako Apple Watch zavolajú záchrannú službu.

V prípade, že je ale napríklad v bezvedomí, Apple Watch automaticky pokračujú v snahe kontaktovať tiesňovú linku. Následne záchranárom oznámia, že niekto ťažko spadol. Systém okrem iného odošle aj presné súradnice svojej aktuálnej polohy, aby sa sem záchranné zložky vedeli čo možno najrýchlejšie dostať.

Cyklista mal ťažké poranenie hlavy 

Presne táto situácia sa odohrala o 1:00 hodine ráno, keď muž jazdiaci na elektrickom bicykli nečakane spadol. Po tom, čo strážnici prišli na miesto nehody, okamžite spozorovali cyklistu krvácajúceho z hlavy.

Jeho zranenie si napokon vyžiadalo niekoľko dní v nemocnici, no v súčasnosti je už zotavený. Za svoju záchranu môže ďakovať práve svojim hodinkách Apple Watch, ktoré mal v tom čase na ruke.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Detekcia pádu funguje na Apple Watch SE a Apple Watch Series 4 alebo novších modeloch. Na jeseň minulého roka spoločnosť Apple aktualizovala softvér hodiniek s cieľom zlepšiť výkon detekcie pádu počas tréningov vrátane cyklistiky.

Optimalizácia je založená na rozpoznávaní špecifických pohybov a nárazov pri pádoch počas cyklistiky a iných aktivít. Aktualizácia watchOS 8 tiež umožňuje používateľom zapnúť detekciu pádu len počas tréningov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -