Najnovšie správy naznačujú, že spoločnosť Apple pripravuje nástupcu za dosluhujúci MacBook Pro 13″. Toto zariadenie bolo naposledy vylepšené ešte v roku 2020, kedy získalo procesor M1 a niekoľko ďalších drobností. Viac sa tejto téme venoval portál 9to5mac.

Prečítajte si tiež  Koncept: Takto by mal vyzerať MacBook Air 2022 s procesorom M2!

Dnes už je na trhu MacBook Pro 14″ a 16″, ktorý poskytuje vyšší výkon a takisto nový dizajn. No a presne s týmto trendom sa bude musieť „zladiť“ aj nový základný MacBoook. Apple nám ho ukáže už tento rok a pravdepodobne pôjde o produkt, ktorý osloví masy zákazníkov.

MacBook Air ConceptAko uvádza Mark Gurman z agentúry Bloobmerg, v Apple už tvrdo pracujú na nástupcovi základného MacBooku Pro. Nový počítať dostane veľmi výkonný procesor M2, ktorý bude duchovným nástupcom čipu M1 a takisto množstvo ďalších vylepšení.

Základný MacBook bude mať slabší displej

Samotná zobrazovacia jednotka by mala mať rovnakú 13,3″ uhlopriečku, no rámčeky v jej okolí budú podstatne tenšie ako dnes. O tom, či tu taktiež uvidíme výrez sa známy leaker nezmienil.

Na strane druhej ale dôrazne upozornil, že Apple v tomto prípade nepoužije funkciu ProMotion (120 Hz obnovovacia frekvencia) a zabudnúť môžeme aj na technológiu Mini-LED. Inými slovami pôjde o klasický LCD Retina displej, na ktorý sme už z MacBooku Air/Pro zvyknutí.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Dôležitou zmenou bude tiež odstránenie dotykového Touch Baru, ktorý Apple evidentne vyhodnotilo ako krok vedľa. Počítač sa teda má spoliehať na podobný typ klávesnice, ako má MacBook Pro 14″ a 16″.

Predstavenie tohto zariadenia prebehne niekedy v druhej polovici roka 2022. Presný mesiac a ani dátum síce nepoznáme, no podľa našich odhadov by to mohlo byť v priebehu mesiacov október až november. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.