Google Pixel Watch, ktoré boli predstavené ešte minulý rok, ako alternatíva pre Apple Watch, sú medzi majiteľmi veľmi obľúbené. Aj keď ich predaje v žiadnom prípade neprekonávajú rekordy, za čo môže aj vyššia cena, ktorá na Slovensku štartuje na úrovni 420 € (u predajcu, ktorý ich má skladom), po technickej stránke sú skutočne zaujímavé. Ako sa však teraz ukazuje, zďaleka nie sú dokonalé.

Toto zariadenie trpelo od svojho predstavenia celou sériou menších problémov, ktoré by sme mohli označiť za pôrodné bolesti vzhľadom na to, že ide o prvú generáciu hodiniek. Posledná chyba je ale pomerne fatálna a majiteľov poriadne hnevá. Počas nosenia sa im Google Pixel Watch doslova rozpadávajú na rukách, pričom záznamy o tom sa už dostali aj na sociálnu sieť Reddit.

Problém súvisí so spodnou časťou hodiniek, ktorá je ku zvyšnému hardvéru pripevnená pomocou špeciálneho lepidla. Ľudia v sťažnostiach uvádzajú, že to po čase nedrží tak, ako by malo a časť zariadenia sa jednoducho oddelí od zvyšku.

Google už na problém zareagovalo

Google Pixel Watch problém
Zdroj: Google / Reddit

Nakoľko je samotný diel lepený a zabezpečuje vodeodolnosť vďaka norme IP68, práve kvôli tejto chybe môže do iných Pixel Watch, ktoré sa síce nerozpadli, no už dokonalo netesnia kvôli zdegradovanému lepidlu zatiecť voda. A to nie je žiadna sranda.

Pokiaľ máte Pixel Watch a podobný problém ste zatiaľ nezaznamenali, máme pre vás dobrú správu. Ak by sa to náhodou stalo, spoločnosť Google už o nedostatku vie a zariadenie automaticky vymieňa za nový kus. Pri takomto druhu reklamácie teda nešpekuluje.

Rovnako platí, že výrobca sa pravdepodobne z tohto zásadného konštrukčného nedostatku poučí a v budúcnosti pri pripravovaných Pixel Watch 2 použije iný systém spojenia, alebo lepidla.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Každopádne v minulosti sme zaznamenali podobne vyzerajúcu chybu aj v prípade hodiniek Apple Watch, ktorým sa z ničoho nič nafukovala batéria. Akonáhle vytlačila displej zo svojej pôvodneh pozície, jeho ostré hrany mohli porezať používateľa podobne, ako žiletka. Nič teda nie je dokonalé a pri používaní moderných technológií si jednoducho stále musíme dávať pozor.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tento majiteľ vylepšil dizajn Apple Watch Ultra. Odstránil oranžové prvky a preleštil titán. Výsledok je luxusný
Môže ťa zaujímať
- Reklama -