Aj keď sú Apple Watch relatívne mladý produkt, mnoho ľudí nepozná ich históriu. Aj dnes nájdeme v ponuke rôzne verzie, ktoré sa líšia spracovaním a cenou. Na Slovensku je však k dispozícii len tá najlacnejšia z nich, pričom zvyšok je určený pre zahraničné trhy.

Ako základ slúži prevedenie v hliníkovom tele s ION-X sklíčkom a za príplatok môžete získať nehrdzavejúcu oceľ alebo titán, ktoré sú skombinované so zafírovým sklíčkom.

Za najluxusnejšie Apple Watch sa v súčasnosti považujú modely, ktoré vznikli v kolaborácii so spoločnosťou Hermes. A aj keď za ne zaplatíte relatívne vysokú cenovku atakujúcu 2 000 €, stále nie sú také drahé ako Apple Watch Edition z 18-karátového zlata, ktoré sa dostali do predaja v roku 2015.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Konkurencia pre Rolex

Spoločnosť Apple chcela svojimi inteligentnými hodinkami cieliť aj na zámožnejšiu klientelu, nakoľko bola presvedčená, že týmto ľuďom nebude prekážať zaplatiť za drahší materiál pokojne aj 20-30x viac – než za základné hliníkové prevedenie.

Šepkalo sa dokonca, že Apple Watch Edition mali konkurovať hodinkám značky Rolex. To sa im ale nikdy nepodarilo…

Prečítajte si tiež  Prečo sa Apple Watch nevolajú iWatch? Možno budete prekvapení

Nakoľko išlo stále o spotrebnú elektroniku, pre ľudí bolo nezmyselné zaplatiť 10 000 – 17 000 $ (8 790 – 14 950 €) za hodinky, ktoré rýchlo strácali hodnotu. Ak si napríklad tí istí spotrebitelia kúpili analógové hodinky od spoločnosti Rolex, zaručene to bola lepšia „investičná voľba“.

Dá sa teda povedať, že celý projekt Apple Watch Edtion, v rámci ktorého boli Apple Watch predávané v niekoľkých vyhotoveniach z 18-karátového žltého a ružového zlata skončil fiaskom – hoci nápad to bol ambiciózny a veľmi odvážny.

Unboxing: K luxusným hodinkám ste dostali aj luxusné balenie 

Napriek všetkému však stojí za to pripomenúť si minulosť a pozrieť sa na krátke unboxing video, ktoré vám ukáže, ako tieto Apple Watch vyzerali a ako ich Apple balilo pred odovzdaním zákazníkovi. Určite totiž nešlo o klasickú bielu krabičku, s ktorou ste sa zrejme stretli aj vy…

Zariadenie sa vyskytovalo vo vlastnom pevnom boxe s mäkkou výstelkou a taktiež ste k nemu dostali aj špeciálnu handričku. Tá pri bežných Apple Watch nebola nikdy dostupná.

Prečítajte si tiež  Prečo Apple používa nahryznuté jablko v logu? Príbeh je pomerne zábavný

Drahšie Apple Watch mali aj prepracovanejšiu bezdrôtovú nabíjačku, ktorá nemala klasický plastový povrch ale bola obklopená hodnotnejšie pôsobiacou nehrdzavejúcou oceľou. Navyše aj v krabičke sa nachádzala ďalšia magnetická nabíjačka, vďaka ktorej mohla slúžiť ako luxusná dokovacia stanica.

Viac vám už ukáže video pod týmto odstavcom:

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.