Pokiaľ ste niekedy používali zariadenia s Androidom alebo inteligentné hodinky Apple Watch, určite viete, že technológia stále zapnutého displeja môže byť veľmi praktická. Telefón vám stále ukazuje čas, dátum, stav batérie alebo notifikácie a nevyčerpá pritom veľké množstvo energie, pretože pracuje s nízkou obnovovacou frekvenciou (1 Hz).

Ako teraz píše Mark Gurman z agentúry Bloomberg, práve operačný systém iOS 16 sa má vyvíjať so zreteľom na to, aby takzvaný Always-on displej podporoval. Je totiž úplne logické, že zavedenie novej technológie do smartfónu nie je len hardvérovou ale aj softvérovou záležitosťou.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď

Výrazným spôsobom sa má preto prepracovať zamknutá obrazovka so špeciálnymi tapetami, ktoré majú byť podobné widgetom. Na začiatku bude táto zmena (prepracované rozhranie uzamknutej obrazovky) testovaná len na iPhone 13 a starších modeloch, no akonáhle Apple predstaví nástupcu iPhone 14, dostane celkom iný rozmer a význam využitia.

Pôvodne sa už o iPhone 13 hovorilo, že dostane Always-on displej. Apple napokon použilo LTPO zobrazovaciu jednotku s premenlivou frekvenciou (10 Hz – 120 Hz), no stále zapnutý režim nie je k dispozícii.

V roku 2022 prejde displej v iPhone 14 dôležitým vylepšením 

Všetko sa to ale môže zmeniť tento rok, kedy má prejsť technológia miernym upgradom a frekvencia bude fungovať v rozmedzí od 1 Hz do 120 Hz. V takomto prípade už nič nebude brániť podpore režimu Always-on.

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple odštartovalo s AirTagom ďalší multimiliardový biznis

iPhone 14 a iPhone 14 Max budú mať po stránke hardvéru k dispozícii o niečo zastaranejšiu technológiu. OLED panely s vysokým rozlíšením sa majú spoliehať len na jednotnú frekvenciu 60 Hz, kvôli čomu môžete nadobudnúť pocit, že sa obsah nebude na displeji pohybovať tak plynulo, ako na drahších modeloch. V zásade to ale väčšina ľudí ani nepostrehne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -