Spoločnosť Apple dlhé mesiace pracovala na iOS 17 a aj napriek tomu sa jej nepodarilo uviesť na trh dostatočne vyladený operačný systém, ktorý by neobsahoval zásadné chyby, problémy a nedostatky. Aj preto sa už čoskoro ukáže ďalšia aktualizácia s označením iOS 17.1, ktorá sa pokúsi väčšinu z nich odstrániť a zároveň prinesie aj nejaké tie novinky.

Aby sme boli konkrétnejší, aj keď spoločnosť Apple bežne neprezrádza dátumy svojich veľkých updatov, pri iOS 17.1 musela urobiť výnimku. Dôvod je ten, že iOS 17.1 opravuje problém so žiarením pri iPhone 12 a francúzske regulačné orgány oficiálne uviedli, že aktualizácia bude dostupná pre všetkých používateľov už dnes, 24. októbra 2023.

A keďže iOS 17 patrí vo všeobecnosti ku pomerne problémovým aktualizáciám, môžeme predpokladať, že nápor na sťahovanie bude zo strany používateľov obrovský.

Kedy Apple vydá iOS 17.1?

Aj preto sa môže stať, že ku aktualizácii sa nedostanete o 19:00 hodine nášho času, ale stabilne sa bude dať sťahovať až po desiatkach minútach, či dokonca hodinách. Nebolo by to po prvý a ani poslednýkrát.

Rovnako tiež treba zdôrazniť, že aj keď je vydanie iOS 17.1 počas dnešného večera skoro isté, stále existuje malá pravdepodobnosť, že Apple tento systém nevydá, pretože v ňom našiel na poslednú chvíľu chybu.

Keďže sú naň, ale viazané francúzske regulačné orgány, skôr si myslíme, že ak by k takémuto niečomu došlo, Apple po iOS 17.1 vydá v priebehu dní ešte ďalšiu aktualizáciu s označením iOS 17.1.1. Nechajme sa prekvapiť.

UPDATE: Operačný systém iOS 17.1 ešte stále nie je k dispozícii. Môže sa stať, že ho Apple vydá neskôr v noci pretože má technické problémy. Rovnako však nadviažeme na to, čo sme písali vyššie, že možno sa s ním firma jednoducho o pár dní omešká, aj keď sme to považovali za nepravdepodobné. Snáď to nebude mať žiaden vplyv na predaje iPhonu 12 vo Francúzsku.

Čo prináša iOS 17.1 pre iPhone? 

iPhone s iOS 17.1
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen
/ Macrumors (úprava redakcie)

AirDrop

 • Keď sa presuniete mimo dosahu AirDrop, prenos obsahu môže pokračovať cez internet , ak to povolíte v nastaveniach.

Standby (pohotovostný režim)

 • Nové možnosti ovládania vypnutého displeja (iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max).

Hudba

 • Obľúbené položky rozšírené o skladby, albumy a zoznamy skladieb, pričom obľúbené položky v knižnici môžete zobraziť pomocou filtra.
 • Nová kolekcia obalov obsahuje vzory, ktoré menia farby podľa hudby v zozname skladieb.
 • Návrhy skladieb sa zobrazujú v spodnej časti každého zoznamu skladieb, čo uľahčuje pridávanie hudby, ktorá zodpovedá atmosfére vášho zoznamu skladieb.
Prečítajte si tiež  iPhone 14 by sa predsa mohol dočkať vylepšenej verzie čipu A15 Bionic

iOS 17.1 obsahuje aj nasledujúce vylepšenia a opravy chýb:

 • Možnosť výberu konkrétneho albumu na použitie s funkciou Photo Shuffle na uzamknutej obrazovke.
 • Podpora klávesu Domov pre zámky Matter
 • Vylepšená spoľahlivosť synchronizácie nastavení času na obrazovke medzi zariadeniami.
 • Opravený problém, ktorý mohol spôsobiť, že pri prenose hodiniek Apple Watch alebo ich prvom spárovaní sa resetovalo nastavenie súkromia Významná poloha.
 • Vyriešený problém, pri ktorom sa počas iného hovoru nemuseli zobrazovať mená prichádzajúcich volajúcich.
 • Vyriešený problém, pri ktorom sa vlastné a zakúpené zvonenia nemuseli zobrazovať ako možnosti textových tónov.
 • Opravuje problém, ktorý mohol spôsobiť horšiu odozvu klávesnice.
 • Optimalizácia detekcie pádu (všetky modely iPhone 14 a iPhone 15)
 • Opravuje problém, ktorý mohol spôsobiť pretrvávanie „vypálenie“ obrazu na displeji

Ako teda môžete vidieť sami, iOS 17.1 je plný opráv no napriek tomu nerieši všetko. Používatelia sa v posledných dňoch sťažujú napríklad na to, že ich iPhone sa počas používania z ničoho nič pokojne aj na niekoľko hodín vypína. RC verzie iOS 17.1 neprinášajú riešenie. Možno teda nabudúce…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -