Nedávno sme zverejnili správu, v ktorej sa uvádzalo, že spoločnosť Apple chystá gigantický tablet so 14,1″ displejom. V tom čase sa predpokladalo, že pôjde o najvyššiu možnú verziu iPadu Pro, aká sa bude dať na trhu zakúpiť. Ako nás však opravil analytik Ross Young, ktorý sa zaoberá displejmi, realita bude zrejme niekde inde.

iPad s 14″ displejom bude lacnejším modelom, ako sme si mysleli

ipad pro 2023 M2 14,1 displej väčší displej
Unsplash / Daniel Romero (úprava redakcie)

Na túto tému upozornil portál AppleInsider, ktorý priblížil, že novinka má mať 14,1″ zobrazovaciu jednotku, no tá nemá podporovať technológiu ProMotion (120 Hz) a dokonca nebude fungovať na princípe technológie mini-LED (tak ako dnešný iPad Pro 12,9″).

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ross Young mal podľa posledných informácií viac komunikovať so svojimi zdrojmi v dodávateľských reťazcoch, ktoré mu prezradili, že Apple chystá obrovský iPad s klasickým LCD displejom a štandardným LED podsvietením. Netreba pritom zabúdať, že tento analytik má skalopevné predpovede. Aj preto mu dôverujeme.

Novinka by mala byť na trhu dostupná v prvom štvrťroku 2023 a podľa opisu môže ísť o alternatívu ku menšiemu 10,9″ iPadu Air 5 (alebo šiestej) generácie.

14″ iPad ale samozrejme poskytne mnoho špičkových technológií a takisto by sa v ňom mal nachádzať aj najnovší čip M2, ktorý bol odprezentovaný na WWDC 2022. Veľkou výhodou potom bude jeho cena, ktorá môže byť dokonca nižšia, než za 12,9″ iPad Pro.

V roku 2023 Apple vylepší oba iPady Pro 

ipad m2 ipad pro 2022Dôležité je tiež spomenúť, že spoločnosť Apple má v roku 2023 aktualizovať aj obe veľkosti svojich „Pro“ iPadov, pričom tie dostanú rovnako čip M2 a mnohé ďalšie vylepšenia. Nechajme sa teda prekvapiť, čo si pre nás táto firma ešte prichystala. Všetko budeme podrobne sledovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -