Len včera sme vás informovali o tom, že niektorí zákazníci iPhonu 14 Pro / 14 Pro Max spozorovali na svojom iPhone zvláštne chovanie zadného fotoaparátu. Obraz na displeji začne nekontrolovateľne vibrovať, čo sťažuje celkové používanie smartfónu. Ako sa však zdá, Apple si z toho príliš ťažkú hlavu nerobí.

Technologický gigant bol dopytovaný na túto chybu, pričom novinári chceli zistiť, či ľudia trpiaci vibrujúcim fotoaparátom majú navštíviť svojho autorizovaného poskytovateľa servisných služieb.

Apple na to odpovedalo stručne s tým, že žiaden hardvérový zásah nie je potrebný. Firma však o chybe vie a čoskoro ju vyrieši.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď

Konkrétne už na budúci týždeň by mala byť vydaná ďalšia aktualizácia softvéru, ktorá sa bude zameriavať na opravu. V žiadnom prípade teda trasenie nespôsobuje zlý komponent.

Vyjadrenie spoločnosti Apple 

Zdroj: YouTube / SpawnPoiint

„O probléme vieme a oprava bude vydaná budúci týždeň,“ informoval dnes hovorca spoločnosti Apple pre portál MacRumors.

Ako však býva zvykom, spoločnosť Apple bola vo svojich vyjadreniach pomerne skromná. Novinárom neprezradila, kedy vyjde nový update a ani to, aké ponesie označenie.

Prečítajte si tiež  Toto je 7 problémov, ktorými trpia AirPods a môžete sa s nimi stretnúť aj vy

Keďže však pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max už vyšla drobná aktualizácia iOS 16.0.1 hneď v prvý deň predaja, je pravdepodobné, že ďalší update ponesie označenie iOS 16.0.2.

Za chybou stojí špeciálna stabilizácia obrazu

iPhone 14 Pro / 14 Pro Max
Zdroj: Apple

My ešte doplníme, že tento problém s najvyššom pravdepodobnosťou spôsobuje aktívna stabilizácia obrazu s posuvom snímača, ktorá sa v niektorých ojedinelých situáciách správa neštandardne a jednoducho „blbne“.

Apple má však s podobnými chybami, súvisiacimi so stabilizáciou obrazu bohaté skúsenosti a tak predpokladáme, že ju nebude náročné vyriešiť.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa s týmto problémom stretli aj vy a ak áno, do akej miery vám prekážal pri fotení. Sme veľmi zvedaví na všetky vaše reakcie z praktického používania.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -