Ukazuje sa, že spoločnosť Apple sa významným spôsobom podieľa na tom, aby sa mobilné siete čo najrýchlejšie pretransformovali z aktuálneho 4G na modernejšie 5G. Všetko to začalo ešte minulý rok, keď tento technologický gigant predstavil iPhone 12.

V Cupertine ale na nič nečakali a aj v roku 2021 predstavili štvoricu iPhonov 13, ktoré sa už vedia pripojiť na rýchlejšiu sieť.

Ako bonus ku ním pridali aj iPad mini (6. generácia) a iPad Pro 11″/12,9″ (2021), vďaka čomu je momentálne v ponuke až 9 zariadení (iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max k ním už nepatria), ktoré si môžete kúpiť s podporou 5G.

Prečítajte si tiež  Fail roka? Tento náhrdelník mal chrániť ľudí pred 5G žiarením. Ukázalo sa, že je rádioaktívny

No a hoci konkurencia využívala túto technológiu oveľa dlhšie a medzi používateľmi sa šepkalo, že Apple je zastaralé, dnes je tento technologický gigant najväčším výrobcom 5G smartfónov na celom svete!

Repasovaný iPhone SE (2020) v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 299,00 € vrátane záruky!

1/4 všetkých 5G smartfón používa logo spoločnosti Apple 

Potvrdzujú to najnovšie dáta od spoločnosti Strategy Analytics, ktoré priamo na grafe ukazujú, že približne 1/4 všetkých vyrobených 5G smartfónov pochádza od spoločnosti Apple. Druhým najväčším výrobcom je potom Xiaomi a o tretie a štvrté miesto sa v tesnom závese bijú spoločnosti Samsung a Oppo.

Prečítajte si tiež  Viete, že aj na Slovensku repasujú počítače Mac? Čo všetko to obnáša?

No a ako uvádzajú analytici, čísla môžu byť v roku 2022 ešte lepšie. Dôvodom nebude len predstavenie ďalšej generácie iPhonu 14 ale tiež tretej generácie iPhonu SE, ktorý už medzičasom vstúpil do skúšobnej výroby. Práve toto zariadenie má mať okrem výkonnejšieho procesora A15 Bionic aj podporu 5G sietí.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.