Dnes už ľudia uveria čomukoľvek a sú dokonca schopní minúť svoje ťažko zarobené peniaze aj za taký nezmysel, akým mal byť prívesok chrániaci pred 5G žiarením. Jeho názov je „Anti-5G“ a má okrúhly čierny dizajn.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

- Reklama -

Pomerne zaujímavý podnikateľský nápad, ktorý sa spoliehal na hlúposť ľudí pôsobil vcelku netradične (hoci nie príliš kreatívne). Problémom však je, že toto príslušenstvo, ktoré malo ľuďí chrániť je samé osebe veľmi nebezpečné. Podľa úradov konkrétne rádioaktívne.

Holandský úrad pre jadrovú bezpečnosť a rádiovú ochranu (ANVS) vydal varovanie, v ktorom uvádza, že vyššie spomenuté výrobky vykazujú „ionizujúce žiarenie“.

Autor: Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu

ANVS zároveň vyzval všetkých ľudí, ktorí si Anti-5G náhrdelník zakúpili, aby ho okamžite prestali nosiť a bezpečne ho odložili, kým nebudú vydané ďalšie pokyny ako ho vrátiť. Pokiaľ by tak neurobili, vystavili by sa zbytočnému ohrozeniu zdravia a možno aj života.

O tom, že je 5G bezpečné hovoria vedci ale aj WHO 

Vedci už dlhodobo zdôrazňujú, že v súčasnosti neexistujú žiadne vedecké dôkazy o tom, že mobilné 5G siete, ktoré sa vo svete stávajú čoraz populárnejšie a rozšírenejšie sú akokoľvek škodlivé pre naše zdravie.

Prečítajte si tiež  Apple môže spôsobiť revolúciu v 5G modemoch už v roku 2023!

Potvrdzuje to aj svetová zdravotnícka organizácia WHO, ktorá vo svojom oficiálnom stanovisku uvádza, že mobilné 5G siete sú bezpečné a medzi novými signálmi 5G a staršími signálmi 2G a 4G nie sú žiadne zásadné rozdiely, pre ktoré by sa mali ľudia obávať ohrozenia zdravia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJindependent
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.