V uplynulých mesiacoch sme sa dočkali hneď niekoľkých únikov, ktoré sa týkali podrobných informácií ohľadom operačných systémov iOS 17, watchOS 10 a ďaľších. Takmer všetky pochádzali od leakera so pseudonymom Analyst941. Jeho účty na internetových fórach a sociálnych sieťach však v tejto chvíli neexistujú. Téme sa venoval portál 9to5mac.

Analyst941 sa z prostredia internetu vytratil v stredu ráno, kedy ešte svojich fanúšikov stihol informoval o tom, že spoločnosti Apple sa podarilo lokalizovať jeho zdroj únikov a vyhodiť ho. Leaker sa po prvýkrát preslávil v priebehu minulého roka, kedy odhalil podrobnosti o Dynamic Islande v iPhone 14 Pro / 14 Pro Max pred jeho predstavením. Aj preto si vybudoval slušné renomé.

Od začiatku tohto roka sa Analyst941 stihol vyjadril k obrovskému množstvo rôznych tém, ktoré súviseli s pripravovanými operačnými systémami iOS 17, watchOS 10 či softvérovými novinkami od spoločnosti Apple. Všetko dokázal opisovať do najmenších detailov, z čoho vyplývalo, že v Apple pracuje buď sám, alebo má blízky vzťah s niektorým zo zamestnancov.

Apple nachytalo zamestnanca, ktorý vynášal informácie 

Aj keď sa dlhodobo hovorí o tom, že úniky spoločnosti Apple vlastne nie sú únikmi, ale dobre premysleným PR, zdá sa, že táto firma nemá záujem o to, aby niekto vynášal tajné informácie na verejnosť.

Technologický gigant z Cupertina si totiž všimol leakera Analyst941 a rozhodol sa, že sa ho pokúsi odhaliť jednoduchým spôsobom.

Ako súčasť viakrokovej operácie firma vyslala falošnú informáciu medzi svoje softvérové tímy o tom, že aplikácia Final Cut Pro pre iPad príde v roku 2024 a po nej bude nasledovať Logic Pro v roku 2025.

Táto správa sa dostala aj ku leakerovi, ktorý o nej okamžite informoval verejnosť. Pravda však bola taká, že Apple predstavilo obe apky súčasne len pred pár dňami.

Bývalá zamestnankyňa a zdroj sa obávajú právnych krokov 

Leaker Analyst941 vo svojom poslednom príspevku priznal, že zdrojom informácií, ktorý sa nechal nachytať, bola jeho sestra (pôvodne tvrdil, že ide o brata), ktorá pracovala v softvérovom tíme spoločnosti Apple.

Dokonca vraj priamo spolupracovala s Craigom Federighim, známym viceprezidentom softvérového inžinierstva, ktorý často vystupuje aj na eventoch.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Akonáhle Apple identifikovalo zdroj únikov, okamžite ho zo svojich kruhov vyhodilo. Bývalá zamestnankyňa, ako aj leaker sa teraz podľa posledného príspevku obávajú, že Apple voči ním podnikne právne kroky. Na verejnosť totiž vynášali prísne tajné obchodné tajomstvá.

Prečítajte si tiež  iOS 13.2.2 Pozrite sa na to ako si Apple vedie v teste výdrže batérie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -