Podľa leakera Dylandkta testuje spoločnosť Apple niekoľko prototypov skladacích iPhonov – čo však stále neznamená, že takéto zariadenie bude uvedené na trh v priebehu najbližších rokov.

Dôvodom sú obavy, ktoré má technologický gigant zo samotnej skladacej technológie. Tá podľa všetkého ešte nie je stopercentná.

Dylandkt na Twitteri uvádza, že hoci Apple venuje ohybnému iPhonu pomerne dosť času a na jeho vývoj vynakladá nemalé finančné prostriedky, stále sa objavujú problémy a nedostatky, ktoré je potrebné pre zavedením do predaja vyriešiť.

V Cupertine tiež panujú obavy ohľadom toho, či budú skladacie smartfóny v budúcnosti medzi spotrebiteľmi naďalej také populárne ako dnes alebo sa v nasledujúcich rokoch zistí, že ľuďom jednoducho nevyhovujú.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Apple nemôže riskovať problémy so skladacím iPhonom 

Pred vydaním prvého skladacieho iPhonu sa chce spoločnosť uistiť, že skladací dizajn nie je korokom späť oproti súčasnému tvaru iPhonu a tiež zistiť to, čo by sa mohlo stať, ak by sa v dôsledku skladacieho prvku (pántu) vyskytli problémy s odolnosťou a kvalitou displeja.

Apple totiž chodí vždy na istotu a určite nebude riskovať svoje prvotriedne renomé kvôli jednému produktu, ktorého potenciálna úspešnosť je stále veľmi otázna.

Analytik Ming-Chi Kuo v máji 2021 uviedol, že spoločnosť Apple vyvíja skladací iPhone s 8-palcovým flexibilným OLED QHD+ displejom, ktorý bude uvedený na trh najskôr v roku 2023.

Prečítajte si tiež  Ako by mohol vyzerať iPhone 14 Fold? Ukáže vám to tento koncept!

Analytik Ross Young (ktorý je expertom na displeje) však v decembri povedal, že spoločnosť Apple predstaví skladací iPhone najskôr v roku 2024 alebo dokonca neskôr. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -