Spoločnosť Apple už niekoľko mesiacov intenzívne testuje svoje operačné systémy, ktoré nám predstavila ešte začiatkom júna na konferencii WWDC 2023. Všetci už dnes netrpezlivo čakáme na iOS 17, ktorý prinesie sériu užitočných funkcií a tiež zmien v používateľskom rozhraní. Rovnako sa však medzi nami nájdu takí, ktorí už túto verziu testujú.

Spoločnosť Apple má totiž v obehu vývojárske, ale aj verejné beta verzie, ktorých inštaláciu podrobne popisujeme v tomto článku. Ich veľkou výhodou je to, že si zadarmo dokážete vyskúšať na svojom iPhone funkcie, ktoré väčšina používateľov bude môcť používať až o niekoľko mesiacov. Nevýhodou je naopak to, že nejde o plnohodnotné verzie systémov a preto často obsahujú nepríjemne chyby, prípadne zariadenia s beta verziami sekajú, alebo zamŕzajú. A to nie je nič príjemné.

Pokiaľ testujete beta verzie akéhokoľvek operačného systému od Apple, máme pre vás dobrú správu. Spoločnosť Apple totiž včera okrem oznámenia dátumu konania eventu, na ktorom sa predstaví iPhone 15, vydala aj šieste beta verzie iOS 17 a ďalších systémov.

V tejto chvíli zatiaľ nie je celkom jasné, čo presne prinášajú, no ako poznáme Apple, v tomto štádiu (tesne pred vydaním softvérových aktualizácii pre verejnosť) sa už nezameriava na nové funkcie, ale stabilitu a funkčnosť systémov, ako takú.

Inými slovami, po inštalácii by vám mal iPhone fungovať o niečo lepšie, ako doteraz a zároveň by sa mal zbaviť otravných chýb či rýchlejšieho vybíjania batérie. Šiesta beta verzia iOS 17 už určite patrí medzi posledné, čo znamená, že ide o takmer finálnu verziu systému. Vždy to však treba brať trochu s rezervou. Inštaláciu každopádne odporúčame. Určite ňou nič nepokazíte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 dostane menší čip senzora pre Face ID. Vďaka tomu sa podarí zredukovať notch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -