Apple tvrdo pracuje na novom operačnom systéme iOS 14. Po jeho boku, ale spolu s vývojármi a verejnosťou testuje už piatu betu iOS 13.4. Nainštalovať si ju môžete od dnešného dňa (zatiaľ vývojársku verziu). Okrem toho je súčasťou aktualizácie aj iPadOS 13.4, macOS Catalina 10.15.4 a tvOS 13.4.

Apple vydalo iOS 13.4 beta 5. K oficiálnej verzii sa už blížime.

Vyzerá to tak, že sa pomaly ale isto blížime do vytúženého „finále“. Apple dnes vydalo pravdepodobne poslednú vývojársku beta verziu iOS 13.4 predtým, ako vypustí oficiálnu verziu pre všetkých. Aktualizácie sa dočkali aj ostatné operačné systémy. Pokiaľ ste vývojárom, môžete si ju inštalovať prakticky okamžite. Ak patríte medzi Public Beta testerov, update bude dostupný o pár dní.

Samostatná aktualizácia iOS 13.4 prináša niekoľko zásadných vylepšení. Patrí sem napríklad možnosť odomykať auto pomocou iPhonu, vylepšená aplikácia Mail, možnosť nakupovať aplikácie pre všetky platformy naraz, nové Animoji a Memoji atď…

Čo sa týka konkrétne piatej beta verzie, nedočkali sme sa žiadnych významných zmien. Tie boli predstavené už predtým. V tomto prípade sa Apple tak ako vždy (pri pokročilých beta verziách) zameralo predovšetkým rýchlosť, stabilitu a výdrž batérie.

Už čoskoro uvidíme, aké bolo úspešné. Niektorí používatelia to radi testujú pomocou porovnávacích videí na YouTube. V tvOS 13.4 sa objavili malé zmeny, ktoré upravujú vzhľad appky „TV“. Taktiež sú tu nové možnosti sprístupnenia a texty piesni v Apple Music. Ak sa ešte niečo objaví, samozrejme, že vás o tom budeme informovať. Pokiaľ už novú beta verziu testujete, pošlite nám vaše poznatky.

ios 13.4 CarKey
Apple vydalo iOS 13.4 beta 5. K oficiálnej verzii sa už blížime.
Prečítajte si tiež  Návod: Ako prejsť z beta verzie na oficiálnu verziu iOS 16? Postup je jednoduchý
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.