Ako uvádza taiwanský portál Commercial Times, spoločnosť TSMC, hlavný dodávateľ procesorov spoločnosti Apple, začne s výrobou prvého 3 nm čipu pre počítače Mac najneskôr do konca roka 2022. Masová produkcia by mala presnejšie začať už v priebehu septembra.

Únik sa konkrétne zmieňuje o tom, že prvý čip, ktorý si nechá Apple vyrábať 3 nm procesom, môže niesť označenie M2 Pro a pôjde o nástupcu minuloročného procesora M1 Pro, ktorý nájdeme v MacBooku Pro a tiež v počítači Mac Studio.

Novinka by sa mala dostať opäť do MacBookov Pro v 14 a 16 palcovej verzii, no takisto by mohla zamieriť aj do Macu Studio či vylepšeného Macu mini. Zariadenia by mali byť oznámené už v októbri / novembri 2022 alebo v prvej polovici roka 2023.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Zatiaľ však nič nie je na sto percent isté, nakoľko situáciu môžu kedykoľvek skomplikovať problémy v dodávateľských reťazcoch. Budeme teda sledovať úniky a presné informácie, aby sme vám vedeli povedať viac.

3 nm procesor dostane aj iPhone 15

iPhone 14Nie je prekvapením, že keď už bude Apple používať moderný 3 nm výrobný proces pri počítačoch Mac, využiť ho bude chcieť aj v ďalších produktoch. Commercial Times sa domnieva, že sa s ním stretneme napríklad pri procesore A17 Bionic, ktorý bude predstavený spolu s iPhonom 15 / 15 Pro.

Rovnako by Apple malo vyrábať skrz 3 nm proces čipy s označením M3, ktoré sa neskôr dostanú do MacBooku Air a MacBooku Pro s 13″ displejom. Podľa našich predpokladov však dôjde ku ich produkcii až niekedy v roku 2024, pretože zariadenia sú ešte stále relatívne nové.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Prechod spoločnosti Apple z 5 nm procesu TSMC na 3 nm proces bude prirodzene viesť k vyššiemu výkonu a lepšej energetickej účinnosti budúcich Macov, iPadov a iPhonov, vďaka čomu zákazníci získajú ešte lepšiu výdrž batérie na jedno nabitie. Máme sa teda na čo tešiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -