Aktuálna kríza v oblasti slabého predaja smartfónov dobehla aj Apple. Hoci nejde o nič výrazné, firma si musí dávať čoraz väčší pozor na to, ako plánuje svoje nasledujúce štvrťroky. Ako informuje portál 9to5mac, výrobca očakáva nižší záujem o iPhone 15, ktorý nám predstaví už o mesiac.

Zo začiatku septembra to samozrejme platiť nebude a Apple má dokonca teraz problémy získať dostatočné množstvo komponentov, ako sú displeje či fotoaparáty, aby v úvode predaja dokázalo uspokojiť dopyt. Aj preto sa môže stať, že na vrcholový iPhone 15 Pro Max / iPhone 15 Ultra budeme čakať niekoľko týždňov po oficiálnej prezentácii. Trvať to však podľa očakávaní analytikov a leakerov nemá večne.

Ako totiž informuje Jeff Pu, spoločnosť Apple sa pôvodne pripravovala na to, že do konca roka 2023 vyrobí až 83 miliónov kusov iPhonu 15, vďaka čomu dosiahne ďalšie predajné rekordy.

Teraz však svoje plány prehodnotila a po novom počíta s tým, že v rovnakom období vyprodukuje „len“ 77 miliónov kusov tohto zariadenia.

2 dôvody, prečo môže Apple predávať menej 

Apple iphone 14 Pro tim cook
Zdroj: Unsplash / Lucas Hoang / Hardwarezone (úprava redakcie)

Pu v súvislosti so znížením výroby spomína dva dôvody. Tým prvým sú klasické problémy s produkciou, najmä s kamerovými senzormi od spoločnosti Sony, ale aj s titánovým rámom pre modely „Pro“, či novými tenučkými rámikmi okolo zobrazovacej jednotky, ktoré do decembra nemusia byť k dispozícii v očakávanom množstve.

Tým druhým, oveľa dôležitejším dôvodom, sú údajne obavy zo slabšieho dopytu. Ako iste viete, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max majú v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami zdražieť, čo môže odradiť od nákupu nejedného zákazníka.

Apple môže byť najväčším výrobcom smartfónov na svete 

iPhone 15 rýchle nabíjanie
Zdoj: YouTube

O tom, ako to celé dopadne rozhodne až čas. Dobrou správou je, ale aspoň to, že ak by Apple do konca roka 2023 vyrobilo „iba“ 77 miliónov smartfónov, aj napriek tomu by sa táto firma mohla stať najväčším výrobcom mobilných zariadení na svete za uplynulý kalendárny rok.

Spoločnosť Apple by tak v rámci uvedeného obdobia po prvýkrát predbehla Samsung, ktorý stojí na pomyselnom tróne už niekoľko dlhých rokov. Nechajme sa prekvapiť, či sa jej to podarí. Každopádne jej držíme palce!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro príde s ďalšou dizajnovou revolúciou. Takúto zmenu displeja nikto nečakal
Môže ťa zaujímať
- Reklama -