Aj keď spoločnosť Apple aktuálne tvrdo pracuje na vývoji operačného systému iOS 17, o ktorom sa dočítate všetky novinky tu, firma nezabúda ani na aktuálnu verziu, ktorá pomaly dosluhuje. Ako informuje portál Macrumors, technologický gigant už testuje ďalší update iOS 16.5.1, ktorého stopy sa podarilo odhaliť v analytike internetovej stránky počas minulého týždňa.

Redaktori zahraničného média zatiaľ nevedia špecifikovať, kedy bude iOS 16.5.1 dostupný pre všetkých používateľov. Pravdepodobne však príde dnes večer, alebo v priebehu budúceho týždňa. Čo sa týka noviniek, ktoré nám prinesie, používatelia by nemali očakávať žiadne veľké zázraky.

Ako totiž napovedá názov, iOS 16.5.1 bude relatívne malá aktualizácia, ktorá sa v prvom rade zameria na opravu chýb systému, ako aj jeho bezpečnosti a taktiež na vylepšenie stability. Rovnako tak by ale mohla opraviť problém, kedy adaptér pre fotoaparát Lightning > USB nefunguje na niektorých iPhonoch správne po aktualizácii na iOS 16.5, čo spôsobuje používateľom problémy. Apple to už síce vyriešilo v beta verzii iOS 16.6, no predpokladá sa, že oprava príde ešte skôr.

Ďalšia veľká aktualizácia je na ceste

Technologický gigant musí naďalej aktualizovať iOS 16 a je isté, že sa ešte minimálne jednej veľkej aktualizácie (iOS 16.6) dočkáme. Opäť ale platí, že sa nebude zameriavať na žiadne nové funkcie alebo vylepšenia.

Dôvodom je fakt, že iOS 17 už nenainštalujete na niektoré iPhony, ktoré sa stále vo veľkom používajú a Apple pre ne je ochotné naďalej vydávať softvérovú podporu. Pred tým, než to ale urobíte, dobre si tento krok rozmyslite.

Reklama
Reklama

Na záver ešte stojí za zmienku, že operačný systém iOS 16 je veľmi úspešný a v súčasnosti ho má na svojich zariadeniach nainštalovaný viac ako 81 % všetkých používateľov.

Taktiež nesmieme zabudnúť na fakt, že iOS 17 (Developer Beta) si dnes môžu zadarmo vyskúšať aj bežní ľudia, pričom im to umožňuje priamo spoločnosť Apple. Viac sme sa tomu venovali v tomto článku. Beta verzie obsahujú chyby, nebývajú stabilné a vo všeobecnosti sa inštalujú na sekundárne zariadenie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kúpte si 24" iMac podstatne lacnejšie. Počítač je k dispozícii v prijemnej zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -