Jony Ive je dizajnér a vizionár, ktorý stojí za mnohými ikonickými zariadeniami od spoločnosti Apple. Zatiaľ čo v minulosti bol osobným priateľom Steva Jobsa, teraz sa spojil so Samom Altmanom, výkonným riaditeľom spoločnosti OpenAI, ktorá stojí za najpopulárnejším AI chatbotom na svete – ChatGPT.

Táto dvojica sa spoločne pustila do náročného projektu, ktorý by podľa portálu Wccftech mohol nanovo definovať našu interakciu s umelou inteligenciou. Táto spolupráca presahuje oblasť smartfónov a naznačuje, že ide o zariadenie, ktoré má byť rovnako vplyvné a prelomové ako iPhone v oblasti mobilných technológií.

Ako uvádza portál The Information, zatiaľ nepomenovaná spoločnosť tejto dvojice sa snaží získať finančné prostriedky vo výške jednej miliardy dolárov na to, aby mohli začať vyvíjať svoj produkt. Tento ambiciózny finančný cieľ zdôrazňuje rozsah a potenciálny vplyv ich záhadného zariadenia s umelou inteligenciou.

Špekuluje sa, že na rozdiel od bežných smartfónov má tento produkt podobnosť s inovatívnymi rozhraniami AI, ako je napríklad Humane AI Pin alebo Rabbit r1, čo naznačuje odklon od tradičných technologických paradigiem.

Jony Ive chystá produkt, ktorý môže nahradiť iPhone 

Jony Ive
Zdroj: Wikipedia / Marcus Dawes (úprava redakcie)

Hoci podrobnosti o produkte zostávajú zahalené rúškom tajomstva, je jasné, že Ive a Altman si predstavujú zariadenie, ktoré presahuje rámec bežnej výpočtovej techniky a možno zníži našu závislosť od obrazoviek.

Tento inovatívny prístup naznačuje budúcnosť, v ktorej sa umelá inteligencia stane neoddeliteľnou a bezproblémovo integrovanou súčasťou nášho každodenného života. Existuje istá šanca, že do značnej miery nahradí iPhone.

Keďže projekt je stále v koncepčnej fáze, je pravdepodobné, že zhmotnenie vízie Ivea a Altmana si bude vyžadovať ešte určitý čas. Technologický svet však netrpezlivo očakáva ďalšie informácie o tejto spolupráci, ktorá sľubuje posunutie hraníc umelej inteligencie a interakcie s ľuďmi.

Nechajme sa teda prekvapiť, ako to vo finále dopadne. O prípadných novinkách vás budeme samozrejme informovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Herec Chris Evans: "iPhone 12 je moc ťažký a chýba mu Home Button"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.