Pokiaľ ste fanúšikmi spoločnosti Apple, máme pre vás skvelú správu. Spolu s vydaním tretej beta verzie iOS 16, ktorá je už dostupná pre všetkých vývojárov, pribudlo do systému ikonické pozadie, ktoré používal aj prvý iPhone pred viac ako 15 rokmi. Aby sme boli presnejší, v iOS 16 si budete môcť nastaviť na pracovnej a uzamknutej ploche tapetu Clownfish – jej názov odkazuje priamo na druh rybky, ktorá sa na nej nachádza.

Nebudeme si klamať, že tento obrázok patrí k najlepším a najobľúbenejším tapetám, aké sme kedy mohli na iPhone vidieť. Svoju popularitu získal najmä vtedy, keď ho používal priamo Steve Jobs počas svojho vystúpenia v roku 2007, keď celému svetu predstavil prvý iPhone, ktorý zmenil spôsob, akým používame moderné smartfóny. Je zaujímavé, že tapeta Clownfish nebola napriek svojej sláve nikdy spätne zaradená do systému iOS. Všetko sa to ale mení.

Originálny iPhone 2G s pozadím clownfish z roku 2007
Zdroj: Appleiphone

Keďže iOS 16, ktorý bude verejnosti prístupný niekedy koncom tohto roka prináša množstvo nových vylepšení, vrátane prepracovaných možností prispôsobenia domovskej plochy, tapeta Clownfish využíva celý jeho potenciál.

Dostalo sa sem napríklad nové písmo dátumu a času, ktoré interaguje s prvkami na fotografii a poskytuje tak na uzamknutej obrazovke doteraz nevídanú úroveň hĺbky a realizmu.

Apple pozadie clownfish iOS 16
Pozadie Clownfish v operačnom systéme iOS 16

Za zmienku tiež stojí, že niektorým používateľom sa po update na iOS 16 beta 3 nová tapeta nezobrazila, zatiaľ čo iní ju mali k dispozícii prakticky okamžite po nainštalovaní aktualizácie. V súčasnosti nie je celkom jasné, čo tento problém spôsobuje, no pravdepodobne ide len o drobnú chybu, ktorú môže vyriešiť tvrdý reštart zariadenia.

Operačný systém iOS 16 bol oznámený na konferencii WWDC 2022 spolu so systémami iPadOS 16, watchOS 9 a macOS Ventura. Očakáva sa, že verejné beta verzie všetkých týchto systémov budú debutovať už tento mesiac – možno už o pár dní. O všetkom vás budeme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Máte domá prvý iPhone v nerozbalenej krabici? Predať ho môžete za viac ako 30 000 eur
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here