Dnes si pripomíname dôležitý deň, ktorému by mal venovať pozornosť každý nadšenec spotrebnej elektroniky. Spoločnosť Apple presne pred 15 rokmi, 29. júna 2007, začala predávať prvú generáciu svojho iPhonu 2G na trhu v USA. Smartfón zaznamenal okamžitý úspech.

Steve Jobs len niekoľko mesiacov predtým vystúpil na pódium a predviedol neuveriteľnú šou, s ktorou zmenil budúcnosť mobilných zariadení. iPhone bol na začiatku promovaný ako zariadenie, ktoré spája tri samostatné produkty do jedného.

Išlo o iPod s dotykovou obrazovkou, revolučný mobilný telefón a prelomové zariadenie pre internetovú komunikáciu. Dnes iPhone stále dokáže všetky tieto veci ale postupom času nabral oveľa viac schopností.

Ešte pred začatím predaja boli niektorí novinári z jeho potencionálneho úspechu skeptickí. Ako sa však ukázalo, akékoľvek pochybenia neboli na mieste. Toto zariadenie jednoducho predbehlo všetkých ostatných.

iPhone inšpiroval Samsung a všetkých ostatných

iPhone 7 2022
Zdroj: Unsplash / 绵 绵

Pokiaľ sa v odvetví mobilných technológií pohybujete už nejaký ten piatok a sledujete vývoj na trhu, určite nám dáte za pravdu, že spoločnosť Samsung drzo odkopírovala dizajn a nápady spoločnosti Apple a následne ich použila vo svojej vlastnej modelovej rade zariadení Galaxy.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Hovorí sa to aj priamo v spoločnosti Apple, pričom vrcholní predstavitelia v nedávnom dokumente uviedli, že Samsung odkopíroval iPhone, vložil doň väčší displej a toto celé začal predávať ako svoje vlastné revolučné zariadenie.

A hoci je pravda, že Samsungu sa v tomto odvetví relatívne darí, na úspechy, ktoré dokázalo Apple s iPhonom, sa nikdy nedotiahol. V predajných číslach hrá jednoznačne druhé husle.

Pre Apple je to stále najdôležitejší produkt 

iphone Mac Airpods
Zdroj: Unsplash (Theo Sautif)

Hoci má Apple kvôli pandémii a nedostatku čipov problémy udržať krok s dopytom, iPhone je stále najúspešnejší produkt a ak to niečo zmení, tak to budú inteligentné okuliare, ktoré by mali byť trendy zhruba do desiatich rokov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

V zozname nižšie si môžete pozrieť niekoľko zlomových bodov, ktoré prinášali konkrétne generácie iPhonu v určitých rokoch. A ak si chcete prečítať o 15 obyčajných veciach, ktoré dnes používame na dennej báze ale prvý iPhone ich nemal, kliknite na tento odkaz. Aké modely ste vlastnili vy?

2008: App Store a 3G
2009: Hotspot a možnosť nahrávania videa
2010: Nový dizajn, Retina displej, Face Time kamera a blesk
2011: Siri a iCloud
2012: 4-palcový displej, konektor Lightning a LTE
2013: Touch ID
2014: 4,7″ a 5,5″ displeje
2015: 3D Touch, Live Photo a nahrávanie videa v 4K
2016: Dvojitý objektív pre iPhone 7 Plus, bez konektora na slúchadlá
2017: 5,8-palcový edge-to-edge OLED displej, bezdrôtové a rýchle nabíjanie, Face ID
2018: 5,8 a 6,5-palcový OLED displej
2019: Nočný režim, kamera s tromi objektívmi
2020: 6,1 a 6,7-palcový displej, odolné keramické sklo, 5G
2021: Makro video a fotografie, fotografické štýly, až 1 TB pamäte

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -