Spoločnosť Xiaomi sa neustále snaží predstaviť tie najlepšie smartfóny na svete a musíme uznať, že jej produkty z posledných rokov sú pre fanúšikov Androidu mimoriadne zaujímavé. Najnovším produktom v portfóliu sú zariadenia zo série Xiaomi 13, ktoré majú namierené priamo proti sériám Samsung Galaxy S23 alebo Apple iPhone 14.

Na vrchole tejto rodiny smartfónov sedí model Xiaomi 13 Ultra s extrémnym výkonom a hlavne prvotriednym fotoaparátom. A aj keď to bol ašpirant na prvé miesta v rebríčku DxOMark, napokon sa ich ani zďaleka nedočkal. V porovnaní s niektorými konkurentmi doslova pohorel.

Obrovský kruhový kamerový modul pritom skrýva len moderné technológie. Nájdeme v ňom až štyri 50 Mpx fotoaparáty a aby toho nebolo málo, dajú sa pred ne umiestniť aj fotografické filtre. To by malo byť pre profesionálov absolútne dokonalé riešenie. Odborníci sa ale zhodli na tom, že keď chcete kvalitné fotky, stačiť vám bude aj iPhone 13 Pro (aktuálne na 11. mieste) od Apple, ktorý bol predstavený ešte v roku 2021.

Xiaomi 13 Ultra, ktorý má procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a obrovský 6,73″ displej totiž v rebríčku DxOMark, ktorý zostavujú odborníci, obsadil len 14. miesto. Iste, nie je to tak zlé umiestnenie v porovnaní s desiatkami smartfónov, ktoré sa testovania zúčastnili v uplynulých 5 rokoch. Na druhej strane si však nebudeme klamať, že od takto vybaveného zariadenia, sme možno očakávali trochu lepší výsledok.

Xiaomi 13 Ultra: Výhody a nevýhody fotoaparátov

Xiaomi 13 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Recenzenti na Xiaomi 13 Ultra ocenili hardvér, ktorý bol podľa verdiktu na prvotriednej úrovni. To na čom smartfón stratil najviac bolo skôr softvérové doladenie. Ponúknuť vraj mohlo oveľa viac.

Azda najviac kritizovaná bola pomalá uzávierka, príliš sýte farby, viditeľná kompresia tónov pri fotení portrétov, halo efekt a tiež chyby pri bokeh efekte (rozmazané pozadie). Dokonalé navyše nebolo ani video. V rámci neho mal smartfón Xiaomi 13 Ultra problémy s artefaktami na pohyblivých prvkoch a tiež s vyvážením bielej.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Test DxOMark naopak ocenil vynikajúcu a veľmi konzistentnú kvalitu obrazu pri približovaní (zoome), ktorá poskytla prirodzené vykresľovanie detailov. Rovnako sa odborníkom páčil vysoký výkon pri slabom svete, vďaka čomu Xiaomi 13 Ultra dokáže zachytiť detailné a dobre exponované zábery napríklad aj v tme. Čo si o tomto hodnotení myslíte vy? Dajte nám vedieť do komentára.

Prečítajte si tiež  AirTag kúpite v zľave za fantastickú cenu. Ak ste pravým Apple fanúšikom, nemal by vám chýbať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -