Spoločnosť Google opäť predstavila RCS ako riešenie, pomocou ktorého chce dosiahnuť to, aby používatelia textových správ od spoločnosti Apple a systému Android mohli používať rovnaké funkcie.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na Twitteri zverejnila svoje vlastné vysvetlenie textu k piesni „Texts Go Green“ od rappera Drakea, čím sa priamo vysmieva technologickému gigantovi z Cupertina.

Službe Rich Communications Service (RCS) trvalo dlho, kým bola dostupná pre všetkých používateľov operačného systému Android. Problémom však je, že najväčší konkurent, spoločnosť Apple, ešte stále ignoruje jej výhody. Snaží sa pri tom presadiť svoje vlastné riešenie iMessage, ktorým vraj šikanuje majiteľov Androidov.

Po tom, čo spoločnosť Google ponúkla pomoc inžinierom spoločnosti Apple pri implementácii RCS, zverejnila na Twitteri krátke video so spomínanou hudbou od Drakea. Hoci nejde po produkčnej stránke o nič náročné, anglické titulky krásne vysvetľujú všetko, čo chce Google povedať.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako vypnúť iMessage a prečo sa vám to môže hodiť? Tu je odpoveď

Textové správy sa na iPhone najčastejšie zobrazujú zelenou farbou, keď ide o skutočné textové správy, ako sú SMS alebo MMS. Ak si však píšete s iným iPhonom, farba vašich správ bude modrá, nakoľko budete využívať službu iMessage.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -