iOS 14.2 má vážne problémy s výdržou batérie

Nie každý update sa vždy podarí. Aj keď iOS 14.2 pôsobil solídne, po niekoľkých týždňoch sa prejavujú vážne problémy. Súvisia so zhoršenou výdržou batérie na iPhonoch, ktorú nepociťujú len používatelia ale aj vývojári. Svoje sťažnosti uvádzajú na fórach technologického giganta, alebo na Reddite.

Medzi typické príznaky tohto problému patrí rýchle ubúdanie percent batérie a dlhšie doby nabíjania. V niektorých prípadoch je to ťažko pozorovateľné, inokedy naopak úplne evidentné. Používatelia dokonca uvádzajú, že ich zariadenia strácajú viac než 50% kapacity, behom 30 minút. V rámci bežnej prevádzky sú spomínané výrazné prepady (okolo 5%), pri nenáročných činnostiach.

Dôležitou informáciou je, že celý problém spôsobuje softvér. Zákazníci tvrdia, že pred aktualizáciou bolo všetko v poriadku. Tak isto už našli trik, ako túto nepríjemnosť čiastočne vyriešiť. Akonáhle reštartovali svoje zariadenia, stav batérie vykazoval nečakaný nárast.

Najčastejšie sa s chybou stretávajú staršie modely ako iPhone XS, iPhone 7, iPhone 6S a iPhone SE prvej generácie atď. Výnimku však netvorí ani iPhone 12 vo všetkých štyroch verziách.

Tak isto sa objavujú poznámky k podobnému chovaniu pri iPade Pro z roku 2018, ktorý používa iPadOS 14.2 (rovnaký základ ako iOS 14.2).

Dotknutý systém iOS 14.2 dorazil len dva týždne po vydaní iOS 14.1, v rámci druhej veľkej aktualizácie. Do zariadení priniesol nových Emoji, intercom, optimalizované nabíjanie pre AirPods, detekciu ľudí, nové pozadia a ďalšie.

Momentálne neexistujú dôkazy, ktoré by naznačili, že chybu vyriešila verzia iOS 14.2.1. Tá sa sústredila len na opravu MMS správ a zlú odozvu dotykovej obrazovky pri iPhone 12 mini.

Apple už v týchto chvíľach testuje iOS 14.3 a iPadOS 14.3, ktoré by mohli problémy napraviť. Tretia významná aktualizácia so sebou prináša napríklad podporu pre Apple ProRaw (iPhone 12), vylepšenie ovládania domácnosti a zmeny v apkách Zdravie a Počasie.

Na záver len doplníme, že pokiaľ ste ešte na iOS 14.2 neprešli a vlastníte starší iPhone, radšej s tým počkajte do chvíle, kým všetko nebude v poriadku. Vyhnete sa zbytočným nepríjemnostiam.

Prečítajte si tiež  Z iPhonov sa stanú herné zariadenia: iOS 18 prináša nový herný režim
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.