Od nových iPhonov nás delia približne dva mesiace. To je už skutočne krátka doba a my sa nevieme dočkať ako ich Tim Cook osobne predstaví. Problémom je ale aj to, že niektorí ľudia sa na zariadenia jednoducho netešia. iPhone 11 sa im nepáči. Pozrite si video, ako by mohol vyzerať naživo. (video dole)

iPhone 11 v reálnom svete

Ľudia sa môžu na internete búriť koľko len chcú. Faktom ostáva, že iPhone 11 ostane taký aký sme ho videli na únikoch. Tie boli viac ako jasné a nešlo len o fotky prototypov ale aj rôznych papierov, kde bolo zariadenie v štádiu testovania.

Nič sa nedá robiť. “Ohavný” fotoaparát na zadnej strane bude niečo, na čo si budeme chvíľu zvykať. Nevadí. Zatiaľ sme ho aj tak mali možnosť vidieť len na nekvalitných videách, fotografiách či potom 3D renderoch. Ako by ale telefón vyzeral naživo?

Bude iPhone 11 Max škaredé káčatko? - svetapple.sk
iPhone 11. Takto budú vyzerať naživo tohtoročné novinky. – svetapple.sk

Takýto pohľad by sme možno mohli získať až počas septembra. Vďaka youtuberovi Marquesovi Brownleemu ho však máme už dnes. Dnes sa už totižto produkujú aj makety tohoto zariadenia. Youtuber si zakúpil všetky tri a ukázal ich svetu. Popravde, nie všetky sú dokonalo spracované ale to nevadí. Celkovo nám to dokáže urobiť lepší pohľad na to ako budú produkty vyzerať naživo.

Podrobný rozbor šošoviek každého modelu

Youtuber dobre vie, čo chceme na iPhone 11 predovšetkým vidieť. Klasického nástupcu modelu XS označuje ako model 11, nástupcu väčšieho XS Max potom ako iPhone 11 Max a nástupcu iPhonu Xr vo videu označuje ako iPhone 11r.

Skladacie telefóny. Prečo sú tu? Potrebujeme ich? - svetapple.sk

Okrem dizajnu tela, ktoré je pomerne podobné ako na súčasných modeloch venuje dlhší čas práve kontroverzným šošovkám fotoaparátom. Pri dvoch high-endových modeloch by sme sa mali dočkať 3 šošviek. Prvá by mala byť normálna, druhá zase teleskopická (toto by malo ostať vlastne rovnaké ako dnes), no a tretia, nová by mala priniesť širokouhlý záber (niečo na štýl fisheye).

Čo sa týka lacnejšie iPhonu 11r. Ten by sa mal uspokojiť len s dvoma šošovkami. Klasickou a teleskopickou. Nejde o sklamanie ale o potešujúcu informáciu. Dnes ma jeho predchodca len jednu šošovku. Pôjde teda o progress.

zdroj: youtube

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here