YouTube kanál EverythingApplePro často zdieľa najrôznejší obsah, ktorý hovorí o budúcich smartfónoch spoločnosti Apple. Dnes sme sa ale dočkali mimoriadne vydarených renderov iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro, ktoré vyzerajú skoro ako skutočné. Pozrite sa na ne spolu snami.

Nádherne zábery ukazujú, ako bude vyzerať iPhone 12/12 Pro!

Hoci je to ešte zhruba 9 mesiacov do predstavenia smartfónov, o ktorých budeme písať nižšie, už dnes sú známe mnohé detaily, ktoré sa ich týkajú. V prvom rade sú to dizajnové zmeny, ktoré sa dotknú všetkých modelov. Telefóny by sa mali po rokoch vzdať zaobleného dizajnu a mali by ho vystriedať ostré hrany. Mnohé prvky by ale mohli ostať podobné ako na súčasnej generácii 11 a 11 Pro.

- Reklama -

Štvorec, v ktorom sa nachádzajú aktuálne 2 a 3 šošovky fotopaarátov ostane prakticky totožný. Rozdiel bude iba v tom, že pri verzii 12 Pro pribudne aj ToF senzor (Time of Flight), pomocou ktorého bude možné naskenovať 3D okolie zariadenia. Kvalita fotiek by sa mala samozrejme opäť posunúť o level vyššie. Nie je tiež vylúšené, že sem Apple pridá nejaké nové farebné varianty. Následujúce video nám ukazuje napríklad Navy Blue, ktorá by robila kontrast novinke s názvom Dark Green.

Nádherne zábery ukazujú, ako bude vyzerať iPhone 12/12 Pro!
Nádherne zábery ukazujú, ako bude vyzerať iPhone 12/12 Pro! – svetapple.sk

Z prednej strany samozrejme tiež očakávame zmeny. Konkrétne by sa mali udiať na strane displeja. Nevieme, či sa to napokon potvrdí alebo nie, no na modeloch s označením Pro by sa mohli navždy zbaviť výrezu. Technológie a senzory Face ID vrátane prednej kamery by boli skryté pod OLED displejom.

Ak vás zaujíma, ako je to možné, prečítajte si tento článok. Klasický iPhone 12 by však evidentne stále mal mať „notch“ na vrchnej strane displeja. Vylepší sa ale zobrazovacia technológia. Telefón dostane štandardne OLED displej pre 5,4″ a 6,1″ verziu. Jediný model S LCD tak bude iPhone SE 2.

iPhone 12 Pro príde potom s uhlopriečkou 6,1″ a iPhone 12 Pro Max s uhlopriečkou až 6,7″. Obe novinky budú mať aj tenšie telo. Telefón schudne „len“ na 7,1 mm. Na výdrži batérie to nepocítime. Akumulátor sa rozloží naprieč celou plochou tela zariadenia, ktorá bude v tomto prípade väčšia. Tak čo na to hovoríte? Toto by stálo za to nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.