Koronavírus robí celému svetu problémy a výnimku v tomto prípade netvorí ani spoločnosť Apple. V poslednej dobe sa začalo hovoriť, že budúca vlajková loď, iPhone 12, sa môže výrazne omeškať. Hlavný dodávateľ jablkovej spoločnosti Foxconn dnes ale prezradil, že by mal prísť klasicky v septembri.

iPhone 12 podľa Foxconnu meškať nebude.

O čerstvé informácie sa tentokrát postaral Bloomberg. Renomovaná agentúra bola oboznámená samotnými predstaviteľmi jedného z najväčších výrobcov iPhonov na svete. Podľa nich je všetko pripravené na to, aby sa mohol dostať nový model do predaja už na jeseň 2020. Foxconn dodáva, že iPhone 12 s 5G je na dobrej ceste a skúšobná výroba by mohla byť spustená v júni 2020, podľa pôvodných plánov.

Dodávateľ zatiaľ neočakáva, že by sa zariadenie mohlo omeškať. Podľa všetkého by ho malo Apple predstaviť v septembri, čo je tradičný mesiac uvádzania na trh od čias iPhonu 5 z roku 2012. Samozrejme, občas došlo k nejakým výnimkám (iPhone XR sa začal predávať až koncom októbra 2018), avšak všetko po boku iPhonu XS, ktorý bol v predaji od septembra.

Pokiaľ by teda jablková spoločnosť mala problémy s výrobou, dá sa predpokladať, že by telefón prišiel na trh aj o mesiac skôr, ako by sa dostal do predaja. Ľudia by sa naň stihli medzičasom pripraviť.

Foxconn ide naplno!

Hoci mal Foxconn uzavreté fabriky v čase koronavírusu v Číne, podľa vyjadrení predstaviteľov urobia všetko preto, aby meškajúce resty dobehli a výrobu vrátili späť, do normálnych koľají. Zrejme to ani nebude až taký veľký problém, nakoľko je vo svete aktuálne ekonomická kríza spojená s COVID-19 a ľudia nové smartfóny nekupujú v tak veľkej miere, ako tomu bolo doteraz.

Celkovo je teda dopyt menší a tak čínske továrne meškanie eliminujú veľmi rýchlo. Uvidíme, ako to teda dopadne. Koniec koncov, keby sa aj iPhone 12 odložil, určite to nebude na viac ako 1-2 mesiace. Podľa nášho názoru je takýto krok úplne pochopiteľný. Vianočné obdobie si však Apple nenechá ujsť.

iPhone 12 mini bude pre mnohých stelesnením dokonalého zariadenia.
iPhone 12 podľa Foxconnu meškať nebude.
Prečítajte si tiež  Ako správne nabíjať telefón? Vybrali sme 7 základných tipov, ktoré treba dodržiavať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.