Avizované meškanie iPhonu 12 bolo opäť potvrdené. Podľa zdrojov blízkych Jonovi Prosserovi vstupuje nové zariadenie do masovej produkcie len tento týždeň. Je prakticky nemožné, aby bolo dostupné do konca septembra.

iPhone 12 vstúpil do masovej výroby

Nádeje na budúco-týždenné predstavenie sú takmer nulové. Známy leaker tvrdí, že iPhone 12 vstúpil do masovej výroby len tento týždeň. Potvrdil to aj únik od youtubera EverythingApplePro, ktorý zverejnil kompletne celý housing 6,1″ modelu 12 Pro.

Informácie sú s vysokou pravdepodobnosťou relevantné. S podobnými únikmi (ako včera) sa zvyča stretávame už počas augusta a nie v polovici septembra (keď bývajú iPhony dávno predstavené).

Nie je ťažké odhadnúť, že nový smartfón mešká cca mesiac. Dávnejšie informácie hovorili o období 4-6 týždňov. To sedí.

Uvedenie na trh je aktuálne odhadované na 12. október (no zatiaľ ide len o špekuláciu) a spustenie predaja o pár dní neskôr. Stále navyše nie je isté, či budú v desiatom mesiaci dostupné všetky verzie.

Problémy vo výrobe môžu zapríčiniť, že 5,4″ iPhone 12 a 6,7″ iPhone 12 Pro Max prídu až v priebehu novembra. Bolo by to teda podobné čakanie ako v roku 2017 pri iPhone X.

Za všetko môže pandémia koronavírusu, ktorá skomplikovala vývoj a skúšobnú výrobu + testovanie. Apple sa navyše muselo zapodievať aj komplikovanejšou prepravou.

V technologickom priemysle sa niektoré veci nedajú urýchliť. To isté platí aj o predstavení iPhonu 12/12 Pro. Držíme firme palce, nech už nemá žiadne komplikácie. Na tento model sa veľmi tešíme!

zdroj

Prečítajte si tiež  Facebook predstavil aplikáciu "Rooms" - anonymný chat
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.