Pokiaľ sú všetky fotografie v galérii pravdivé, už dnes sa môžete pozrieť na očakávaný dizajn 6,1″ iPhonu 13, ktorý by sa mal predstaviť niekedy v septembri 2021. Zariadenie poskytne podobný dizajn ako aktuálny iPhone 12 s tým rozdielom, že tu Apple upraví zopár detailov.

Pozorné oko si okamžite všimne, že zadný kamerový modul je o niečo väčší. Štvorcový rámik so zaoblenými okrajmi narástol a to iste platí aj pre jednotlivé šošovky fotoaparátu. Dokonca sa zdá, že do priestoru budú vyčnievať vo väčšej miere ako dnes.

- Reklama -

6,1″ iPhone 13 Pro tak dostane veľmi podobnú techniku ako súčasný iPhone 12 Pro Max. Pokiaľ ste aktuálnu vlajkovú loď držali v ruke, určite viete, že jeho snímač je väčší v porovnaní s ostatnými verziami.

Apple si samozrejme zachová aj klasický LED blesk, mikrofón a LiDAR skener. Všetky šošovky by mali mať rozlíšenie 12 MP tak ako tento rok, no ako bonus získajú aj optickú stabilizáciu snímača.

Menší notch

iPhone 13 Pro unikol na internet

Aby toho nebolo málo, na prednej strane sa dočkáme 6,1″ 120Hz Always-on displej s technológiu Touch ID. Kdekoľvek sa ho dotknete, iPhone 13 Pro začne skenovať váš otlačok prsta.

Neznamená to však, že sa Apple zbaví Face ID. Systém bude ale prepracovaný a biometrické senzory zredukujú svoje rozmery, vďaka čomu sa zmenší výrez.

Na záver sa hodí doplniť, že internetový portál 91Mobiles zverejnil aj údajnú presnú kapacitu akumulátora v iPhone 13 Pro. Zatiaľ čo súčasná verzia ponúka 2815mAh, nástupca môže mať až 3 585 mAh!

iPhone 13 Pro alebo iPhone 12S Pro?

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13 Pro, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S Pro.

Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

Napíšte nám do komentára, ako sa vám pozdáva prepracovaný dizajn. Budú zmeny a vylepšenia dostatočne motivujúce na to, aby ste vymenili svoj iPhone 12 Pro za iPhone 13 Pro?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ91mobiles
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.