Nový iPhone 14 Pro Max už dorazil ku prvým recenzentom, medzi ktorých patrí aj internetový portál Tom’s Guide. Ten vykonal celú sériu testov, ktoré sa týkali výdrže batérie, aby preveril, ako je na tom novinka s Always-On displejom. Zistenia redakcie sú viac ako pozitívne.

Tom’s Guide sa konkrétne zameral na reálne využívanie zariadenia pri bežných činnostiach, v rámci čoho zistil, že iPhone 14 Pro Max vydrží na plné nabitie v priemere 14 hodín a 42 minút.

To je veľmi dobrý výsledok aj v porovnaní s predchodcom, iPhonom 13 Pro Max, ktorý vydrží na jedno nabitie (podľa rovnakého testu) 12 hodín a 16 minút.

Aj vďaka týmto schopnostiam sa v rebríčku výdrže od Tom’s Guide umiestnil nový iPhone 14 Pro Max na druhom mieste, pričom prvú priečku obsadil Asus ROG Phone 6 Pro s výdržou 15 hodín a 30 minút.

Netreba však zabúdať, že tento model ponúka až 6000 mAh akumulátor, zatiaľ čo iPhone 14 Pro Max má podstatne menší a ľahší 4323 mAh akumulátor.

Skvelá výdrž počas bežného používania a pomalšie nabíjanie, ako deklaruje Apple 

iPhone 14 Pro Max Always-On
Zdroj: Futurerž

Všetko ešte viac podčiarkol test, v ktorom sa iPhone 14 Pro Max počas sťahovania aplikácií, počúvania hudby, fotografovania a natáčania videí vybil počas 5 hodín len o 30 %.

Na strane druhej, podľa testu sa zvládla novinka nabiť v priebehu pol hodiny z 0 na 42 %, zatiaľ čo Apple deklaruje 50 %. Keďe má však tento model obrovský akumulátor s famóznym výkonom, trápiť vás to vôbec nemusí.

Ešte doplníme, že batéria je o zanedbateľné 2 mAh menšia, než v iPhone 13 Pro Max. Lepšie hodnoty sa teda podarilo dosiahnuť pravdepodobne vďaka výkonnejšiemu a modernejšiemu čipu A16 Bionic.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 13 bude uvedený v tretí septembrový týždeň
Môže ťa zaujímať
- Reklama -