Raz vám spadne na zem a už sa nedá používať. Aj tak sa hovorilo o smartfónoch v čase, kedy ich výrobcovia nevenovali odolnosti žiadnu pozornosť. Dnes už však tento aspekt berú do úvahy, vďaka čomu zariadenia prežijú aj náročnejšie zaobchádzanie.

Veď aj samotné Apple propaguje svoje zariadenia ako extrémne odolné, hoci spraviť na nich pavučinu stále nie nič náročné.

Prečítajte si tiež  Veľké porovnanie iPhone 14 Pro Max vs Samsung Galaxy S22 Ultra. Ktorý fotí a natáča lepšie zábery? Poznáme odpoveď

Známy youtuber PhoneBuff si najnovšie vzal do hľadáčika posledný iPhone 14 Pro Max a porovnal ho so Samsungom Galaxy S22 Ultra. Obe zariadenia sú tým najlepším od svojich výrobcov a zároveň ide o priamych konkurentov medzi platformami iOS a Android.

Prekvapivý výsledok testu 

No keďže ich radíme do kategórie vlajkových lodí, automaticky počítame s tým, že čosi vydržia. Počas testu, ktorý bol urobený tým najlepším možným spôsobom boli preverené viaceré situácie, týkajúce sa nepríjemných pádov na zem.

Ako uvidíte sami, obe zariadenia podľahli tvrdému podkladu, ktorý ich rozbil z obidvoch strán. Rovnako tak je možné pozorovať aj obité rohy na kovovom ráme, ktorým sa však z logických dôvodov nedalo vyhnúť.

Prečítajte si tiež  Apple sa vysmieva používateľom. iPhone 14 Pro obsahuje niečo, čo nás poriadne sklamalo

Opäť však pripomíname, že test bol relatívne extrémny. Rovnako tak platí, že vo výsledku neexistoval víťaz, nakoľko iPhone aj Samsung sa dorovnali naprieč všetkými disciplínami. Nech už si teda vyberiete ktorúkoľvek značku, ani v jednom prípade nebude platiť, že ste urobili lepšie rozhodnutie.

Vo všeobecnosti ide o smartfóny s dobrou odolnosťou, no ak nechcete vizuálne poškodenia, odporúčame vám investíciu do krytu. Zaplatíte zaň možno 30 eur, no ušetrí vám stovky.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -