Napadlo vás niekedy, či vám váš telefón môže zachrániť život v situácii, keď po vás niekto bude strieľať nablízko? Na túto otázku sa rozhodol pozrieť známy YouTuber TechRax, ktorý vytvoril zaujímavý test.

Nezobral si doň iba iPhone 14 Pro, ale aj horúcu novinku Google Pixel 7 Pro, Samsung Galaxy S22 a legendárnu Nokiu 3310, ktorá má povesť nezničiteľného telefónu. No a ako to dopadlo?

Ešte predtým, ako sa dostaneme ku odpovedi treba uviesť, že hoci majú moderné smartfóny pevnú kovovú konštrukciu, v ktorej je natlačených množstvo komponentov, výrobcovia si nedávajú za cieľ, aby boli odolné voči guľke zo strelnej zbrane.

Ak teda na vás niekto namieri zbraň z krátkej vzdialenosti, prakticky neexistuje šanca, že by sa guľka zasekla v hardvéri a vy by ste vyviazli s menšími zraneniami.

Výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo 

Zdroj: India Today

Na strane druhej, ale musíme dodať, že iná situácia môže nastať, ak vás guľka zasiahne z väčšej vzdialenosti, prípadne sa od niečoho odrazí a trafí vás.

Presvedčil sa o tom aj ukrajinský vojak, ktorého iPhone počas prestrelky s ruskými vojakmi zachytil guľku a tá neprešla ďalej. Ako dopadol test od TechRaxa si môžete pozrieť pod týmto odstavcom.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro bude mať displeje od nového dodávateľa. Pochádza z Južnej Kórei
Môže ťa zaujímať
- Reklama -