AKTUALIZOVANÉ – O spoločnosti BOE sme nedávno písali, že oklamala postupy spoločnosti Apple a bez akéhokoľvek upozornenia technologického giganta začala vyrábať upravené displeje pre iPhone 13. Akonáhle to spoločnosť Apple zistila, automaticky prerušila s BOE spoluprácu. (viac sa dočítate nižšie). Problém bol však v tom, že obe tieto firmy už spolupracovali na príprave panelov pre iPhone 14 a iPhone 14 Max. Inými slovami, Apple muselo s BOE naďalej rokovať.

A aj keď pôvodné indície naznačovali, že tieto firmy nemusia mať v budúcnosti nič spoločné, teraz píše zahraničný portál PhoneArena o tom, že by napokon predsa len mohlo dôjsť k odpusteniu za chybu, ktorej sa BOE začiatkom roka vedome dopustilo.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

V súčasnosti nie je známe, koľko percent displejov bude zbiehať z výrobných liniek BOE a koľko ich bude pochádzať od iných dodávateľov, medzi ktorých by malo patriť LG aj Samsung. Analytici sa domnievajú, že dodávky budú pravdepodobne nižšie, aby si mohlo BOE opäť získať dôveru najhodnotnejšej technologickej spoločnosti na svete.

A ak sa výroba osvedčí a obe strany budú s jej podmienkami spokojné, je možné, že BOE už nebude hrať „druhé husle“ pri výrobe iPhonu 15 v roku 2023 ale postará sa o podstatne väčšie množstvo objednávok, ako niektorí z ďalších dvoch dodávateľov. Toto je však zatiaľ iba hudba budúcnosti.

Pôvodný článok z 21. júna 2022

Po tom, čo čínska spoločnosť BOE prišla o milióny objednávok OLED displejov pre iPhone 13 kvôli neoprávnenej zmene výroby, sa má spoločnosť Apple snažiť pokračovať v spolupráci. Podľa portálu AppleInsider si vypýtala nové vzorky zobrazovacích jednotiek.

Celý problém začal ešte vo februári 2022, keď sa objavili správy o problémoch s výrobou. Následne sa zistilo, že spoločnosť spoločnosť BOE produkciu takmer úplne zastavila, čoho dôvodom mala byť samovoľná úprava displeja.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Konkrétne sa hovorilo, že BOE „rozšírila šírku obvodu tenkovrstvového tranzistora“ použitého v paneloch pre svoje objednávky na iPhone 13. Nie je jasné, prečo sa tak stalo bez vedomia spoločnosti Apple, ale zistenie, že spoločnosť BOE zmenila dizajn zrejme znamenalo, že príde o milióny objednávok.

Rozhodnutie môže prísť už do mesiaca 

iphone 14
Zdroj: AppleInsider

Podľa portálu The Elec však Apple tento týždeň začne vyhodnocovať vzorky OLED panelov pre iPhone 14 práve od spoločnosti BOE. Utajené zdroje tvrdia, že spoločnosť BOE dúfa, že rozhodnutie od Apple dostane do mesiaca.

Ak sa Apple rozhodne pokračovať v spolupráci s BOE, výrobca by údajne očakával začatie hromadnej výroby niekedy v priebehu júla až augusta. Portál The Elec dopĺňa, že jej panely sa zvažujú pre základný iPhone 14 a nie pre drahšie modely Pro. Zároveň sa očakáva, že Apple si dá na výsledné produkty väčší pozor.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here