Spoločnosť Apple zažila v minulom roku pomerne zaujímavý jav. Aj keď predstavila štyri nové iPhony, z ktorých boli dva dostupné a dva prémiové, zákazníci si vyberali prevažne drahšie varianty, za ktoré si boli ochotní priplatiť stovky eur. To spôsobilo, že základný iPhone 14 a jeho väčšia verzia iPhone 14 Plus sa nepredávali podľa očakávaní a záujem o tieto modely je doteraz veľmi nízky. Portál Wccftech ale naznačuje, že by sa to mohlo zmeniť.

Hlavným problémom klasického iPhonu 14, ktorý si môžete po prvýkrát kúpiť nie len v 6,1″ ale aj vo väčšej 6,7″ variante je, že tento smartfón je veľmi podobný, ako jeho predchodca iPhone 13. Zdieľa s ním totiž rovnaký displej, dizajn, procesor A15 Bionic a veľa ďalších technológií. A hoci je jeho konštrukcia podľa nedávnych zistení značne odlišná, zákazníkov zaujíma prevažne cena, ktorá je v prípade iPhonu 13 naozaj nízka. Len pre predstavu, tento model, ktorý Apple ponúka oficiálne od 899 €, zoženiete na Slovensku už od 693 €, čo je skutočne vynikajúca príležitosť na nákup.

- Reklama -

Naopak, iPhone 14, ktorý Apple predáva od 999 €, môžete získať v rámci najdostupnejších ponúk predajcov už za 788 €. Hoci je to super cena, oproti klasickému iPhonu 13 zaplatíte až o skoro 100 € viac a výhod vám to prinesie len minimum. Aj preto ľudia túto generáciu prehliadajú a buď kupujú starší model alebo čakajú na iPhone 15. Zrejme robia dobre.

iPhone 15 a iPhone 15 Plus môže dostať 48 Mpx fotoaparát

iPhone 15 Plus koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD

Úniky, na ktoré upozornil portál Wccftech naznačujú, že iPhone 15 neprinesie iba modernejší procesor A16 Bionic alebo výrez v tvare Dynamic Island tak, ako to má aktuálny iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Dostupnejšie verzie by mohli byť vybavené aj špičkovým 48 Mpx fotoaparátom, ktorý je dnes rovnako veľkou novinkou. Vďaka tomu by boli aj lacnejšie modely schopné zachytávať neuveriteľné detaily v režime ProRAW a zároveň by ich spoločnosť Apple ešte viac oddelila od súčasnej generácie, čím by ľudí motivovala k tomu, aby u nej minuli viac peňazí.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Na druhej strane by sa oba tieto smartfóny priblížili ku iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max / 15 Ultra, kvôli čomu by Apple muselo použiť práve na drahších prevedeniach ešte sofistikovanejší hardvér. Nech už to bude ale akokoľvek, pokiaľ sa potvrdia tieto indície, firma môže oveľa lepšie vyhovieť potrebám svojich zákazníkov.

Základný iPhone 15 s troma šošovkami? 

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

Nakoniec ešte upozorníme na jeden únik, ktorý sa rovnako spája s dostupnejším iPhonom 15 a iPhonom 15 Plus. Taktiež sa v ňom tvrdí, že tieto modely dostanú väčšie 48 Mpx rozlíšenie no aby toho nebolo málo, po prvýkrát by mohli byť vybavené aj teleobjektívom s 3x optickým zoomom a 15x digitálnym zoomom.

Aj keď sa nám to zdá v tejto chvíli, ako málo pravdepodobné, takúto informáciu netreba podceňovať. Má to jeden logický dôvod. iPhone 15 Pro aj iPhone 15 Pro Max by teoreticky mohli byť vybavené periskopickým objektívom, vďaka ktorému bude možné fotiť s extrémnym, možno aj 10x optickým zoomom a 50 – 100 násobným digitálnym zoomom.

loopi
REKLAMA

Ak by sa tieto informácie potvrdili, spoločnosť Apple by mohla pokojne použiť „horší“ teleobjektív v lacnejších modeloch. Veď robia to tak aj mnohí iní konkurenti.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -