Európska únia zbytočne pritlačila spoločnosť Apple k múru, keď ju donútila, aby do všetkých mobilných elektronických zariadení zakomponovala štandard USB-C. Hoci budú tieto pravidlá platiť až od roku 2024, technologický gigant z Cupertina sa na to pripravuje s predstihom. Používatelia sa navyše môžu tešiť na užitočnú vychytávku.

Ako uvádza dnešný únik, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max nebudú mať rovnaký USB-C konektor, ako dostupnejšie modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Profesionáli sa vraj môžu tešiť na prítomnosť Thunderbolt 3 portu, ktorý do zariadenia prinesie nové funkcionality.

S touto informáciou prišiel leaker analyst941, ktorý nedávno zverejnil napríklad aj presný vizuál niektorých aplikácií v operačnom systéme iOS 17. Navyše minulý rok nás informoval o podrobnostiach, ktoré sa týkali dynamického ostrova v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max ešte predtým, ako ho spoločnosť Apple predstavila. Jeho únikom teda vo vysokej miere dôverujeme.

Potešia sa najmä profesionáli 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Podľa jeho správy ma iPhone 15 Pro aj iPhone 15 Pro Max podporovať funkciu, vďaka ktorej bude možné natáčať kvalitné 4K video a v reálnom čase ho prenášať zo zariadenia na pripojený monitor, prostredníctvom rozhrania Thunderbolt 3.

Všetko bude zobrazené v pomere strán 16:9 a podľa úniku sa na veľkom displeji nebude ukazovať žiadne používateľské rozhranie aplikácie Fotoaparát. To bude k dispozícii len na iPhone.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Toto môžu zúžitkovať viacerí profesionáli, ktorí vedia oceniť schopnosti iPhonu, no v súčasnosti ich obmedzuje zastaralý konektor Lightning, ktorý má prenosové rýchlosti len na úrovni USB 2.0.

Mnohí to pri základnej cene iPhonu 14 Pro (dostupný od 1 026 €) považujú za výsmech zákazníkom rovno do tváre. Predsa by sme si zaslúžili niečo lepšie…

Na klasickom iPhone 15 očakávajte hlúpe obmedzenie 

iPhone 15 Plus koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD

Nebolo by to Apple, keby si pre nás neprichystalo aj nezmyselné prekvapenia. Jedným z nich je to, že ak si kúpite obyčajný iPhone 15 alebo iPhone 15 Plus, na jednej strane dostanete štandard USB-C, no na strane druhej by mal byť obmedzený na podobné prenosové rýchlosti, ako Lightning.

Apple tu teda použije svoje klasické praktiky, kedy vysoký potenciál hardvéru zarezáva obmedzeným softvérom. Nechajme sa ale prekvapiť, možno nás firma príjemne prekvapí a takéto „hlúposti“ si odpustí. Čo si o tom myslíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -