Skladacie displeje začínajú byť čoraz populárnejšie a hlavne dostupnejšie. Veď taký Samsung Galaxy Z Flip 4 zoženiete už od 679,9 €, čo je mimoriadne nízka cena za pomerne dosť technologicky vyspelý produkt. Čo však Apple?

Nie je tajomstvom, že ani cupertinskému gigantovi nie je tento systém ľahostajný a potichu na ňom niekde v laboratórnych podmienkach pracuje. Prezrádzajú to patenty, ktoré si firma postupne podáva ale aj informácie unikajúce z dodávateľských reťazcov.

- Reklama -

Čo vás však ešte viac prekvapí je informácia, že prvý skladací iPhone už medzičasom vznikol. Postaral sa oň šikovný čínsky inžinier, ktorý dokázal prepracovať hardvér klasického zariadenia tak, aby fungovalo aj s ohybným displejom. Nešlo však o nič, čo by oficiálne pochádzalo od spoločnosti Apple ale len o hobby projekt.

Takýto výrobok je v súčasnosti v nedohľadne a keď náhodou príde, jeho cena by mohla atakovať na Slovensku hranicu až 3 000 €. Aj keď to znie šialene, je to naozaj tak.

Ako by však mohol prvý skladací iPhone vyzerať, keby sa inšpiroval vyššie spomenutým Samsungom Galaxy Z Flip 4? Na túto otázku nám odpovedal obľúbený youtube kanál #ios beta news vo svojom krátkom videu.

Pozrite si koncept zariadenia, ktoré si hovorí iPhone 15 Flip a dajte nám vedieť nižšie do komentárov, ako sa vám páči. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -