Skladacie displeje začínajú byť čoraz populárnejšie a hlavne dostupnejšie. Veď taký Samsung Galaxy Z Flip 4 zoženiete už od 669 €, čo je mimoriadne nízka cena za pomerne dosť technologicky vyspelý produkt. Čo však Apple?

Nie je tajomstvom, že ani cupertinskému gigantovi nie je tento systém ľahostajný a potichu na ňom niekde v laboratórnych podmienkach pracuje. Prezrádzajú to patenty, ktoré si firma postupne podáva ale aj informácie unikajúce z dodávateľských reťazcov.

Čo vás však ešte viac prekvapí je informácia, že prvý skladací iPhone už medzičasom vznikol. Postaral sa oň šikovný čínsky inžinier, ktorý dokázal prepracovať hardvér klasického zariadenia tak, aby fungovalo aj s ohybným displejom. Nešlo však o nič, čo by oficiálne pochádzalo od spoločnosti Apple ale len o hobby projekt.

Takýto výrobok je v súčasnosti v nedohľadne a keď náhodou príde, jeho cena by mohla atakovať na Slovensku hranicu až 3 000 €. Aj keď to znie šialene, je to naozaj tak.

Ako by však mohol prvý skladací iPhone vyzerať, keby sa inšpiroval vyššie spomenutým Samsungom Galaxy Z Flip 4? Na túto otázku nám odpovedal obľúbený youtube kanál #ios beta news vo svojom krátkom videu.

Pozrite si koncept zariadenia, ktoré si hovorí iPhone 15 Flip a dajte nám vedieť nižšie do komentárov, ako sa vám páči. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  6 vecí, ktoré by ste mali skontrolovať pred kúpou použitého iPhonu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -