Čo na tom, že v technologickom priemysle je obrovská kríza a smartfóny sa po celom svete predávajú čoraz menej a čo na tom, že iPhone 15 Pro Max je najväčší, ale aj najdrahší smartfón z aktuálnej ponuky spoločnosti Apple. Napriek tomu, že ho dokonca nedokážete kúpiť so základným 128 GB úložiskom, ale k dispozícii je od drahšej 256 GB verzie, sa vo svete predáva ako teplé rožky. Apple ho doslova nestíha vyrábať.

Teraz sa ku tejto téme vyjadril aj známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý má dobré kontakty v čínskych dodávateľských reťazcoch technologického giganta z Cupertina. Podľa jeho najnovších informácií spoločnosť Apple naliehavo rieši výrobné problémy súvisiace s modernizovaným teleobjektívom pri iPhone 15 Pro Max, aby dokázala zasýtiť neuveriteľne silný dopyt po tomto zariadení. Niektorí zákazníci už dnes budú čakať do novembra, kým im príde ich vysnívaný kúsok domov. A to je obrovský problém.

Kuo kontretizoval, že nový modul tetrapriestorného fotoaparátu pre iPhonu 15 Pro Max s možnosťou až 5-násobného optického priblíženia je jeden z hlavných dôvodov, prečo Apple nemá k dispozícii dostatok vyrobených kusov.

O produkciu komponentu sa stará spoločnosť Largan Precision, ktorá bola na základe veľkého naliehania zo strany Apple ochotná rozšíriť svoje výrobné linky na tetraprízový objektív. Celý tento proces, ale pochopiteľne môže chvíľu trvať.

Na iPhone 15 Pro Max sú extrémne čakacie doby 

Zdroj: iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

Podľa Kua iPhone 15 Pro Max už teraz prekonal iPhone 14 Pro Max v oblasti dopytu. Odhady dodávok sa v lepšom prípade udávajú na obdobie 3 – 4 týždňov a v horších prípadoch dokonca na 6 – 7 týždňov. Okrem toho sa mal tento model začať vyrábať o niečo neskôr, ako všetky tri ostatné verzie, čo prispelo ku jeho veľkému meškaniu.

iPhone 15 Pro Max si môžu zákazníci predobjednať od minulého piatku (15. septembra), pričom predaj začne koncom tohto týždňa, opäť v piatok 22. septembra. Vôbec však nie je jasné, koľko kusov bude v tento deň k dispozícii. Počítajte, ale s tým, že zásoby budú extrémne obmedzené.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Kúpte si Amazfit GTR 4. Hodinky sú v zľave dostupné za super cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -