Investičná spoločnosť Wedbush pre portál Appleinsider predpovedá masívny „upgrade cyklus“ pre nadchádzajúci rad iPhone 16 a očakáva, že Apple prekoná svoje problémy v Číne, kde sa stane tento model opäť veľmi populárnym. Wedbush je optimistický od konferencie WWDC a verí, že Apple má veľkú šancu zvýšiť predaj iPhonov, čím prekoná všetku svoju konkurenciu.

Analytici uskutočnili sériu vlastných kontról a analýz dodávateľského reťazca v Ázii, na základe čoho sa domnievajú, že záujem o tohtoročnú sériu bude výrazne vyšší, než záujem o minuloročný iPhone 15, prípadne predošlé série iPhone 14 alebo iPhone 13.

Okrem toho, na základe lepších než očakávaných predajných čísel z marca 2024 Wedbush verí, že Čína zažila posledný negatívny rastový kvartál pre iPhone. Očakáva sa, že v septembrovom kvartáli, keď budú uvedené nové iPhony, dôjde k významenému obratu a predaje začnú na tomto trhu rásť. Pre Apple je to pochopiteľne veľmi dôležité, nakoľko Čína je preň strategickým regiónom.

Vo výsledku sa tak môže stať, že iPhone 16 bude minimálne zo začiatku predaja pomerne nedostatkovým tovarom a čakacie doby naň budú dosahovať týždne, či v prípade najpopulárnejších modelov pokojne aj mesiace.

iPhone 16 a iPhone 16 Pro
Zdroj: YouTube / EverythingApplePro (snímka obrazovky)

Apple sa na to snaží pripraviť svoj dodávateľský reťazec, no ako vieme z posledných rokov, ani ten nemá dostatočnú kapacitu na to, aby dokázal „zasýtiť“ prvotný ošiaľ po nových smartfónoch. Zákazníci si tak budú musieť počkať!

Vďaka Apple Intelligence Apple zarobí miliardy navyše 

Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Wedbush tiež tvrdí tvrdí, že spoločnosť Apple sa stala bránou pre spotrebiteľské AI funkcie a technológiou. Apple Intelligence bude možné aplikovať na viac, ako 2 miliardy aktívnych zariadení po celom svete, pričom iné firmy, ktoré sa zameriavajú na umelú inteligenciu budú chcieť so spoločnosťou Apple v tomto smere spolupracovať.

So všetkým začal OpenAI s ChatGPT, avšak Apple má rozbehnuté aj rokovania s Google ohľadom Gemini a dokonca sa objavili správy, že firma sa snažila dohodnúť aj so spoločnosťou Meta, ktorá takisto prevádzkuje svoju generatívnu umelú inteligenciu.

Wedbush predpokladá, že Apple môže získať vďaka partnerstvám a províziám za predplatné jednotlivých AI modelov zo strany jeho používateľov obrat až na úrovni 10 miliárd dolárov ročne. Ide o obrovskú sumu peňazí, ktorá môže byť následne investovaná napríklad do ďalšieho vývoja AI.

Akcie Apple budú rásť. Wedbush očaká extrémnu hodnotu 

Analytici v neposlednom rade tvrdia, že integrácia AI do ekosystému Apple by mohla pridať 30 až 40 dolárov ku aktuálnej hodnote akcií, vďaka nešpecifikovaným monetizačným príležitostiam a nárastu predaja služieb či hardvéru.

Prečítajte si tiež  Kúpte si Apple Watch Ultra. Konečne sú skladom za super cenu

V máji 2024 Wedbush zvýšil cieľovú cenu Apple na $275 a teraz túto hodnotu udržiava. Dnes má každá akcia Apple hodnotu 228 $ (9. júl 2024), pričom celková trhová kapitalizácia Apple dosiahla až 3,49 bilióna dolárov. Microsoft aj Nvidia sú momentálne citeľne nižšie.

Apple akcie
Zdroj: Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -