Spoločnosť Apple minulý mesiac oznámila partnerstvo so spoločnosťou OpenAI s cieľom integrovať ChatGPT do systémov iOS 18, iPadOS 18 a macOS Sequoia. Gigant z Cupertina sa však s týmto prídavkom rozhodne nechce uspokojiť. Spoločnosť potvrdila, že plánuje pridať integráciu ďalších populárnych chatbotov.

Zdá sa, že Apple rozšíri funkcionalitu svojej AI platformy o známeho chatbota Gemini. Analytické predpoklady poukazovali na dohodu so spoločnosťou Google už pred niekoľkými mesiacmi a preto je možné, že sa tejto novinky predsa len dočkáme. Na výber tak budete z niekoľkých modelov umelej inteligencie. Nie len ChatGPT.

Apple Intelligence zrejme ponúkne chatbota Gemini

Apple Intelligence využíva vlastné jazykové modely spoločnosti Apple na odpovedanie na otázky, prehľad a sumarizáciu textu a generovanie obrázkov.

Keď však platforma Apple Intelligence nie je schopná odpovedať na otázku, požiada používateľa o povolenie spýtať sa ChatGPT. Táto funkcia by mala v budúcnosti ponúkať viacero možností od rôznych chatbotov.

Apple a Google
Zdroj: Dall-e (vytvorené pomocou umelej inteligencie) 

Craig Federighi, šéf softvérového inžinierstva spoločnosti Apple naznačil, že spoločnosť plánuje pridať podporu viacerých chatbotov, aby si používatelia mohli vybrať práve ten, ktorý im bude najlepšie vyhovovať. Ďalším najčastejšie skloňovaným partnerom je práve Google so svojou platformou Gemini.

Spoločnosť Meta sa tiež pokúsila dohodnúť so spoločnosťou Apple na integrácii svojho chatbota do Apple Intelligence. Apple však tento návrh údajne odmietol. Malo to byť čiastočne preto, že nesúhlasil so zásadami ochrany osobných údajov spoločnosti Meta.

Revolúcia v podobe Apple Intelligence so sebou prinesie aj ďalšie zaujímavé vychytávky mimo ChatGPT. Medzi ďalšie očakávané novinky patrí možnosť sumarizovania webových stránok, hlasových poznámok, poznámok zo stretnutí a e-mailov, ako aj generovanie obrázkov a vlastných emoji.

Nechajme sa teda prekvapiť, ako to vo finále dopadne a kedy sa týchto možností dočkáme v plnej paráde aj u nás na Slovensku.

Prečítajte si tiež  Apple Intelligence si na HomePode neužijeme. Tu je dôvod

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -