Spoločnosť Apple aktuálne dokončuje svoj nový iPhone 16, ktorý príde na trh v septembri tohto roka. Zariadenie prinesie plno užitočných noviniek a vychytávok, pričom okrem iného má zlepšiť aj výdrž batérie na jedno nabitie. Dnes na internet unikla fotografia akumulátora pre iPhone 16 Pro Max. Záber potvrdzuje, že bude mať obrovskú kapacitu.

O zábery sa postaral používateľ Apple Fix na sociálnej sieti X. Môžeme na nich vidieť akumulátor v tvare obráteného písmena L. Na zadnej strane tohto akumulátora je vygravírovaný údaj 4 747 mAh, čo sa skoro zhoduje s uniknutou kapacitou 4 676 mAh, o ktorej sme písali ešte v apríli tohto roka.

Je to batéria pre iPhone 16 Pro Max? 

V tejto chvíli samozrejme nemôžeme potvrdiť, že na fotografiách nižšie sa nachádza skutočný akumulátor, ktorý uvidíme aj v iPhone 16 Pro Max.

Dokonca existuje pomerne veľká pravdepodobnosť, že táto batéria bola používaná v prototype zariadenia a preto má trochu inú kapacitu, ako sa očakáva podľa uniknutých dokumentov zo schvaľovacích procesov, ktoré Apple musel so svojimi akumulátormi absolvovať niekoľko mesiacov pred predstavením smartfónu.

Relevantne na nás, ale pôsobí minimálne vrchná strana batérie, ktorá je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele presne podľa dávnejších únikov. Apple si tento materiál vybral pravdepodobne z ekologických dôvodov, aby uľahčil výmenu akumulátora aj bežným ľuďom. Chce tak vyhovieť najmä požiadavkám zo strany Európskej únie.

iPhone 16 pro max batéria
Zdroj: X / Fix Apple
iPhone 16 pro max batéria
Zdroj: X / Fix Apple
iPhone 16 pro max batéria
Zdroj: X / Fix Apple

iPhone 16 Pro Max bude mať obrovskú kapacitu v mAh

Na záver sa hodí skonštatovať, že či Apple použije batériu s kapacitou 4 747 mAh alebo 4 676 mAh je vlastne celkom jedno. V oboch prípadoch totiž pôjde o akumulátor, ktorého kapacita ďaleko prekoná aktuálneho rekordéra z minuloročnej série.

iPhone 15 Pro Max má dnes historicky najväčší akumulátor s celkovou kapacitou až 4 441 mAh, pričom ten mu spolu s úsporným procesorom A17 Pro zabezpečuje výdrž batérie pokojne aj na dva dni bežného používania. Predpokladá sa, že nástupca ponúkne ešte o pár hodín viac!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 aplikácii, ktoré sú práve teraz zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -