Spoločnosť Apple urobila v roku 2017 zásadný krok, keď predstavila revolučný iPhone X s Face ID, úplne novým dizajnom a špičkovými technologickými vychytávkami. Ak sa aj vám zdá, že iPhone sa od tej doby veľmi nezmenil, máme pre vás fantastickú správu. Ako píše The Information, Apple si chystá na rok 2025 nečakané prekvapenie.

O iPhone 17 Slim sme už napísali samostatný článok. Pôvodne sa o tomto zariadení hovorilo ako o nástupcovi iPhonu 16 Plus so 6,7″ displejom, ktorý bude o niečo menší, štíhlejší a slušne vybavený. Teraz sa však zdá, že iPhone 17 Slim má byť ten najprémiovejší model z celej produktovej série.

Dokonca sa šepká, že bude ešte drahší, ako aktuálny iPhone 15 Pro Max. Jeho cena štandardne začína na 1 449 €, no po niekoľkých mesiacoch predaja ho dnes viete kúpiť po kliknutí na tento odkaz len za 1 139 €. Ani náhodou teda nepôjde o žiaden lacný špás.

iPhone 17 Slim bude mať menší displej

Ako sme už naznačili vyššie, iPhone 17 Slim má mať menšiu zobrazovaciu jednotku. Na základe nedávnych únikov, o ktorých informoval Jeff Pu už vieme, že by malo ísť o 6,6″ (presnejšie 6,55″) OLED panel s vysokým rozlíšením a možno menším Dynamic Islandom.

V rámci uniknutých informácií sa tiež spomína, že Apple zvažuje úplne nové umiestnenie zadných kamier, ktoré by už nemuseli byť v štvorcovom výreze v ľavom hornom rohu, ale pokojne by mohli byť vycentrované na stred.

Apple by tiež v iPhone 17 Slim mohol ponúknuť batérie novej generácie, ktoré budú disponovať zvýšenou hustotou. Aj keď by teda výrobca zmenšil akumulátor kvôli tenučkému telu, jeho výdrže by sa to nedotklo.

Inžinieri sa však musia dobre zamyslieť nad materiálom, z ktorého tento nový iPhone 17 Slim vyrobia. Skloňuje sa totiž hliník, no ak bude smartfón hrubý len 5 – 6 milimetrov podobne ako nový iPad Pro M4, určite by bolo rozumnejšie použiť titán.

V opačnom prípade hrozí, že sa zopakuje kauza spred desiatich rokov, kedy Apple predstavil iPhone 6 Plus s hrúbkou 7,1 milimetra a ľuďom sa tento model doslova ohýbal vo vrecku. Nechajme sa prekvapiť.

iPhone 17 Slim zhrnutie toho, čo aktuálne vieme

  • 6,6″ OLED displej s vysokým rozlíšením, špičkovým zobrazením a menším výrezom pre Dynamic Island.
  • Extrémne tenké telo, ktoré môže byť vyrobené z hliníka, ale pokojne aj z titánu, alebo nehrdzavejúcej ocele (toto Apple ešte nemá uzavreté).
  • Špičkové zadné fotoaparáty, ktoré môžu byť vycentrované na stred a nie do ľavého horného rohu.
  • Procesor A19 alebo A19 Pro s vysokým výkonom a 12 GB operačnou pamäťou RAM.
  • Cena, ktorá by mohla prekonať aj aktuálny iPhone 15 Pro Max.
Prečítajte si tiež  iTunes Rádio už viac nebude bezplatné

Informácie okolo iPhonu 17 Slim budeme samozrejme naďalej sledovať a akonáhle sa dozvieme niečo nové, hneď vás o tom budeme informovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -