Na svete sa každý deň dejú kuriózne prípady, ktorým ľudia uveria len veľmi ťažko. O jednom takom dnes informovala aj redakcia magazínu 9to5mac. iPhone 6S vypadol z lietadla a rok ostal na jednom mieste. Po tomto období sa ho podarilo spustiť.
iPhone 6S vypadol z lietadla a rok ostal na jednom mieste
Na svete sa z času na čas objaví kuriózny prípad, ktorý popiera niektoré fakty. Jedným z nich je napríklad tento, ktorý pojednáva o iPhone 6S (ten ešte nebol ani vodeodolný), ktorý vypadol z lietadla a prežil na jednom mieste celý rok.
Po tomto období, kedy bol vystavený vode, snehu a extrémnym zmenám teploty sa toto zariadenie podarilo zapnúť a stále fungovalo. Všetko sa to stalo fotografovi Haukur Snorrasonovi, ktorý rok dozadu prelietal nad riekou Skaftá na Islande a snažil sa zachytiť povodeň. Čo však čert nechcel, počas tohto letu sa mu vyšmykol telefón z ruky a vypadol z lietadla vo výške zhruba „len“ 60 metrov.
Telefón letel priamo na skaly, ktoré sa nachádzali pod lietadlom a potom podľa majiteľa priamo do rieky. Ťažko povedať, ako to bolo naozaj pretože ako sme už vyššie uviedli, zariadenie nie je ani vodeodolné a pobyt v rieke by určite prežilo celý rok len veľmi ťažko. Tak či onak približne po 13 mesiacoch sa ho podarilo nájsť skupinke turistov, ktorí zariadenie našli a skúsili ho zapnúť. Pri tomto boli úspešný a následne sa im podarilo vyhľadať aj jeho majiteľa.
Na telefóne sa dokonca podarilo nájsť video, ktoré zachytávalo samotnú povodeň ale aj pád. To je dôkaz o celom tomto „absurdnom prípade“.
Ako je to možné?
Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Jednou z našich teórii je fakt, že telefón bol v ochrannom kryte, ktorý bol možno vodotesný a extrémne odolný. Predsa len ak ide niekto fotiť so svojim smartfónom povodeň na Island z lietalda, pravdepodobne si dá záležať na tom aby sa zariadenie v prípade nehody nepoškodilo. Ak by totiž šlo len o telefón, ktorý by nebol v špeciálnom púzdre, voda by sa rýchlo dostala dovnútra a poškodila by elektronické komponenty.
To ako prežilo zariadenie pád z výšky 60 metrov je už oveľa viac pochopiteľné. Stačí ak dopadlo na mäkší povrch ako napríklad blato a hlina (v skalách) a už náraz nemusel byť taký tvrdý na to aby produkt poškodil. Ak vezmeme v úvahu našu teóriu o ochrannom kryte, je to aj celkom logické. No a na záver dodáme, že takéto správy znejú síce absurdne ale dejú sa častejšie. Starší prípad, kedy iPhone 6S padol do mora a po 2 mesiacoch stále fungoval tiež ukazuje ochranný kryt. Tu môžete dokonca vidieť pád s krytom z výšky 30 kilometrov, po ktorom zariadenie fungovalo.. Stalo sa vám niekedy niečo podobné?