Apple niekde veľmi ďaleko už tvrdo pracuje na nástupcovi súčasného iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, ktorý je síce naplánovaný až na september budúceho roka, no všetko musí byť včas pripravené na produkciu. Tá bude musieť prebiehať skôr ako bude telefón vôbec predstavený. Podľa analytikov z KGI a hlavne popredného Ming-Chi Kua bude iPhone 8 ten najúspešnejší model v histórii značky. Prečítaj si viac!

iPhone 8 bude najpredávanejší iPhone v histórii!

Analytici sa zhodujú, že iPhone 8 bude doslova predajný trhák. Apple v roku 2014 dokázalo, že keď chce predávať veľké množstvo telefónov, dokáže to. Za druhú polovicu roka totižto dokázalo predať okolo 110 až 120 miliónov kusov jablkového telefónu a tieto čísla neboli finálne, nakoľko predaj úspešne pokračoval aj počas toho ďalšieho. iPhone 6 a iPhone 6 Plus boli spolu najúspešnejšími modelmi značky doposiaľ. Predaje dodnes nedokázal prekonať iPhone 6S a ani iPhone 7, ktorý je síce čerstvou novinkou vo svete Apple, no v skutočnosti len opäť vychádza zo spomínaného úspešného modelu, predstaveného v roku 2014.

- Reklama -

Veľká zmena ale príde už na budúci rok, kedy by mal byť predstavený iPhone 8, respektíve jeho 3 verzie. Čítaš správne, okrem klasickej verzie s 5″ displejom a verzie Plus s až 5,8″ displejom by sme sa mali dočkať aj modelu so zakriveným OLED panelom. Ten by mal tvoriť absolútny vrchol ponuky a rovnako tak by mal mať aj podstatne vyššiu cenovku. Apple vlastne pôjde v šľapajách svojho najväčšieho konkurenta, Samsungu. Ten má svoj model Galaxy S7 Edge a musíme povedať, že model je extrémne úspešný.

3 nové telefóny by mali byť predajnými hitmi napríklad aj vďaka celkom novému dizajnu. Apple by tu malo kombinovať sklo (prípadne keramiku), no a potom hliníkový rámik. Samozrejme nie sme si istí, do akej miery sú tieto dohady pravdivé, ale nakoľko s nimi prichádzajú tie najznámejšie analytické spoločnosti na svete, medzi ktoré patrí KGI a rovnako “analytik, ktorý sa nikdy nemýli” – Ming-Chi Kuo, môžeme im s vysokou pravdepodobnosťou dôverovať. Okrem špeciálneho modelu so zaobleným displejom by mal iPhone 8 dostať napríklad aj bezdrôtové nabíjanie či omnoho kvalitnejší duálny fotoaparát.

iPhone - svetapple.sk

A čo tie predaje?

Ako sme načali na začiatku článku, iPhone 8 by mal predajmi prekonať aj svojho brata predchodcu ešte v roku 2014. Aké by ale mali byť presnejšie čísla? Analytici odhadujú, že by spoločnosť mohla predať 120 až 150 miliónov kusov jablkových zariadení počas druhej polovice roka 2017. Tieto odhady navyše neprichádzajú len tak z hlavy, ale sú overované. KGI má napojenie na rôznych výrobcov komponentov pre Apple a práve vďaka týmto informáciám o výrobe dokáže zhruba odhadnúť, aké množstvo telefónov sa v akom období predá. Ostatne, bude to revolučný iPhone a každý revolučný iPhone bol mega úspešný!

iPhone 8 - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here