Spoločnosť Apple podľa patentov už roky rieši vývoj svojho vlastného mobilného zariadenia, ktoré bude ponúkať skladací displej. Technologický gigant dokonca nedávno našiel riešenie na najväčší problém, ktorý súvisí s odolnosťou takejto zobrazovacej jednotky. A hoci je to dobrá správa, uvedenie skladacieho iPhonu je od nás vzdialené ešte nejakú tú dobu.

Hlavným dôvodom je fakt, že firma tento projekt pred pár týždňami na nejaký čas stopla, kým nevyrieši nové problémy, ktoré nastali vo vývoji. Taktiež sa čoraz viac hovorí o tom, že ešte predtým, než príde masovo-vyrábaný skladací iPhone, by mohol prísť iPad so skladacím displejom či dokonca MacBook, ktorý by mal tento typ obrazovky. Firma by si na menšej vzorke vedela overiť, ako táto technológia funguje v praxi a ako sú s ňou spotrebitelia spokojní.

Každopádne, v dnešnej dobe ponúka svoju vlastnú skladačku už väčšina konkurenčných výrobcov, pričom absolútnym lídrom je v tomto smere Samsung. Jeho model Z Flip5 kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 655 €, čo je mimoriadne atraktívna cena. Za svoje peniaze pritom dostanete veľmi slušný hardvér, ktorý je poháňaný známym a veľmi vydareným procesorom Snapdragon 8 Gen 2 od spoločnosti Qualcomm.

Ako by to, ale vyzeralo, keby spoločnosť Apple predstavila svojho vlastného konkurenta pre Samsung Galaxy Z Flip5? Na túto otázku sa bližšie pozrel YouTube kanál#ios beta news, ktorý nám ukázal zaujímavý koncept.

Jeho súčasťou je aj praktický zadný displej, ktorý je umiestnený v samostatnom výstupku pre trojicu zadných fotoaparátov, medzi ktorými nechýba ani LiDAR skener.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 aplikácii, ktoré sú práve teraz zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -