Apple síce nie je najhodnotnejšia spoločnosť na svete ale určite je stále najhodnotnejšia „technologická“ firma. Držať si túto pozíciu jej značne pomáha aj smartfón, ktorý je tu od roku 2007 a nazývame ho iPhone. Minulý rok bol extrémne úspešný. Podľa posledných zistení dokázal získať 5 pozícii z 10 v rebríčku najpredávanejších smartfónov roku 2019.

iPhone mal 5 miest z 10 v rebríčku najpredávanejších smartfónov roka 2019.

O najnovší výskum sa postarala analytická spoločnosť Omdia. Podľa jej zistení bolo Apple v predajoch mimoriadne úspešné, minimálne zastúpením medzi TOP 10 najpredávanejšími smartfónmi na svete. Ono to vlastne nie je až také prekvapenie. Nie náhodou je iPhone vo svete veľmi populárny a ľudia ho nakupujú vo veľkých množstvách. Aj preto sa Applu tak dobre darilo. V TOP 10 dokonca spoločnosť dosiahla prvé dve priečky (čo je obrovský úspech).

V prvom rade sa tu objavil iPhone XR, ktorý prišiel na trh ešte koncom roka 2018. Vtedy dosiahol predaje na úrovni 23.1 milióna kusov a umiestnil sa na 5. mieste. Rok 2019 mu ale prial oveľa viac. Za celých 12 mesiacov sa podľa odhadov predalo až 56.3 milióna kusov (raz toľko) a telefón drží prvé miesto spomedzi všetkých konkurentov (aj z vlastných radov). Na druhom mieste potom môžeme nájsť iPhone 11 s predajom na úrovni 37.3 milióna kusov. Za posledné 3 mesiace v roku to nie je veru vôbec zlé číslo.

iPhone XR
iPhone mal 5 miest z 10 v rebríčku najpredávanejších smartfónov roka 2019.

Ďalším zariadením bol v tomto rebríčku iPhone 11 Pro Max. Ten sa umiestnil na 6. mieste, avšak v tomto prípade ide o najpredávanejšiu „vlajkovú loď“ na svete (ani jedno zariadenie pred ním, nespadá do tejto kategórie). Apple ho predalo spolu 17.6 milióna kusov.

Číslo „sedem“ mal potom iPhone 8 s predajmi len o trochu nižšími, 17.4 milióna kusov. Posledný v zozname bol iPhone 11 Pro s 5,8″ displejom. Tento model si našiel v roku 2019 až 15,5 milióna zákazníkov. Apple môže byť teda na tieto výsledky hrdé a určite ich bude chcieť zopakovať (alebo prekonať) aj v roku 2020. Skomplikovať to však môže šíriaci sa koronavírus, ktorý oslabuje svetovú ekonomiku. Nechajme sa však prekvapiť…

iPhone mal 5 miest z 10 v rebríčku najpredávanejších smartfónov roka 2019.
iPhone mal 5 miest z 10 v rebríčku najpredávanejších smartfónov roka 2019.
Prečítajte si tiež  Toto sú najpredávanejšie smartfóny na Slovensku za september. Darilo sa Samsungu, Xiaomi aj Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.