Ako ide čas, postupne sa dozvedáme ďalšie dôležité detaily, ktoré sa týkajú nového iPhonu SE 2. generácie. Už sme stihli zistiť, že jeho operačná pamäť narástla na 3 GB RAM. To čo nám bolo ale neznáme, bola kapacita akumulátora. Kým pri RAM-ke šlo o pozitívnu informáciu, batéria vás nenadchne (ale ani neurazí)…

iPhone SE 2. generácie – kapacita batérie

Apple minulý rok významným spôsobom zapracoval na akumulátoroch, ktoré používa pri svojich smartfónoch. Vďaka tomuto kroku vydrží iPhone 11 Pro alebo iPhone 11 Pro Max v pohode aj dva dni, čo bolo do tej doby niečo nepredstaviteľné.

Pri iPhone 11 sme sa síce významného navýšenia nedočkali, no Apple vraj predĺžilo „životnosť na jedno nabitie“ o hodinu. Ako je na tom teda vylepšený iPhone 8 respektíve iPhone SE 2. generácie? Nepotešíme vás.

Apple sa nikam neposunulo…

Šetrenie sa týkalo naozaj každého komponentu, ktorý sa v zariadení nachádza. Novinka prišla o 3D Touch, neponúka U1 čip a takisto už nekúpite biely variant s bielym displejom (nahradil ho čierny). Z baterky našťastie neubudla kapacita, no na druhú stranu si neprilepšila ani o jedinú miliampérhodinu. Inými slovami ostáva kapacita Li-ion akumulátora na úrovni 1810 MAh tak, ako to mal iPhone 8 predstavený v roku 2017.

Na dnešné pomery ide o naozaj malé číslo ale nemôžeme hovoriť, že sme očakávali niečo iné. Apple mohlo vďaka tomuto kroku predstaviť zariadenie, ktoré je dokonca lacnejšie ako iPhone 8 a v mnohých aspektoch aj lepšie.

Navyše by sme upozornili na fakt, že práve procesor Apple A13 Bionic by mohol pomôcť v tom, aby bola energetická náročnosť nižšia. Predsa len je o dve generácie novší a tiež produkovaný pomocou 7nm+ výrobného procesu. Ako je výdrž v skutočnosti, ukáže až prax. Apple hovorí o celodennej výdrži. Veríte tomu?

iPhone SE 2. generácie – poznáme presnú kapacitu batérie!
iPhone SE 2. generácie – poznáme presnú kapacitu batérie!
Prečítajte si tiež  Ceny súčiastok iPhone vs. Galaxy "S"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.