Ak sa už neviete dočkať na nový lacný iPhone SE 2 (iPhone 9), máme pre vás perfektnú správu. Čínski dodávatelia by už mali mať všetko potrebné k tomu aby mohli začať s jeho výrobou. Aby to Apple stihlo, bude to práve včas. Predstaviť ho plánuje už koncom marca.

Výroba modelu iPhone SE 2 (iPhone 9) by mala začať v týchto dňoch.

Len nedávno sme vás informovali o tom, že Apple začalo s výrobu iPadu Pro. Toto zariadenie by malo byť predstavené už počas najbližšej keynote, ktorej dátum sa odhaduje na 31.marec 2020. Po jeho boku príde ešte kľúčovejší produkt a to je práve spomínaný iPhone SE 2 (iPhone 9).

Na to aby ho malo Apple v dostatočnom množstve včas na sklade, bude musieť začať vo veľkom vyrábať (ak to už neurobilo). Navyše dávnejšie správy hovorili o tom, že produkcia začne približne v treťom februárovom týždni, čo nám celkom sedí (začiatkom tohto mesiaca začala skúšobná výroba, je to štandardný postup).

Správy spred pár dní nám hovorili o tom, že hoci v Číne prevláda epidémia koronavírusu, dodávatelia zvládnu zariadenie vyrábať v dostatočnom množstve (aby ho Apple mohlo uviesť na trh). Záujem o tento model by mal byť ale doslova enormný.

iPhone SE 2
Výroba modelu iPhone SE 2 (iPhone 9) by mala začať v týchto dňoch.

Odborné odhady hovoria o 20 miliónoch záujemcoch za prvé tri mesiace predaja. Do konca roka by potom Apple mohlo rozoslať zákazníkom až 30-40 miliónov kusov iPhonu SE 2 (iPhonu 9). To veľmi pomôže. Je však ťažké odhadnúť to, koľko modelov bude dostupných na začiatku predaja. Ten je zatiaľ vypočítaný na piatok, 3. apríla 2020.

Vzhľadom na spomínané problémy sa môže pokojne stať, že toto zariadenie v spomínaný dátum nebude okamžite k dispozícii na menších trhoch (medzi ktoré patrí žiaľ aj Slovensko) a tak si naň budeme musieť chvíľu počkať. Tak isto sa môže stať (čo je oveľa pravdepodobnejšie), že budú chýbať niektoré farebné a pamäťové verzie.

Čo sa týka samotných farieb, zatiaľ sa hovorilo o variantách: Silver, Space Gray Product (RED). Z úložiska môžeme očakávať kapacity 64 GB, 128 GB a možno 256 GB (prikláňame sa ale iba ku prvým dvom). Dokopy tak bude Apple vyrábať 6 možných verzii telefónu (kombinácia farieb a kapacít). Najsilnejší apel pri výrobe bude pochopiteľne na tie najlacnejšie z nich. Smartfón by mal v USA štartovať na hodnote 399$. U nás to bude potom pravdepodobne 489€!

iphone se 2 inphographics
Toto všetko by sme mali dostať „v balíčku“ iPhone SE 2 – svetapple.sk

Veľa dielov bude rovnakých, ako na iPhone 8

Hoci pôjde v zásade o odlišné zariadenie, iPhone SE 2 (iPhone 9) bude technicky (ale aj vizuálne) vychádzať práve z modelu 8. V tomto smere má Apple obrovskú výhodu aj pri výrobe, ktorá je pre dodávateľa automaticky jednoduchšia.

Prečítajte si tiež  Vieme, aké komponenty vytvoria smartfón budúcnosti

Niektoré komponenty sa teda vôbec nemusia meniť a rovnako tak ostávajú rovnaké aj pracovné postupy pri výrobe, čo ušetrí čas aj peniaze. Môžeme teda povedať, že aj to bude pravdepodobne jeden z predpokladov, pre ktorý sa podarí iPhone SE 2 (iPhone 9) ponúknuť zákazníkom v tak krátkej dobe, aj napriek problémom, ktoré spôsobuje koronavírus.

Na záver by sme podotkli, že Apple si dá záležať najmä na výkone produktu. Osadí sem najvýkonnejší mobilný procesor Apple A13 Bionic spolu s operačnou pamäťou 3 GB RAM. Vzhľadom na nízke rozlíšenie sa môže ľahko stať, že sa bude jednať o najvýkonnejší iPhone na svete. Dosť zvláštna situácia, keď má ísť o najlacnejší model. Nechajme sa prekvapiť. Každopádne sa na tento produkt veľmi tešíme. Ostaňte teda naladení, budeme vás o všetkom včas informovať.

Výroba modelu iPhone SE 2 (iPhone 9) by mala začať v týchto dňoch.
Výroba modelu iPhone SE 2 (iPhone 9) by mala začať v týchto dňoch.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.